Akademia “mbush xhepat” e Juventusit, 20 milionë euro nga shitja e talentit

Juventusi dhe portieri i talentuar Emil Audero kanë ndërprerë bashkëpunimin pas plot 11 vitesh. Talenti italo-indonezian është blerë nga klubi i Sampdorias, ku u huazua në fillim të sezonit. Transferimi konsiderohet tanimë është zyrtarizuar nga klubi i Juventusit”.

Nga shitja e 22-vjeçarit, “Zonja e vjetër” ka arkëtuar 20 milionë euro. Audero konsiderohet si një ndër portierët më premtues në Itali, por Alegri ka në dispozicion dy “gardianë” të talentuar si Shezni dhe Perin, konkurrenca e të cilëve do të ishte shumë e dëmshme për një portier të ri, që ka ende shumë për të mësuar.

Te Sampdoria Auderio i ka habitur të gjithë me paraqitjet e tij, dhe prandaj vendimi për të blerë ka ardhur që në janar edhe pse ky opsion ishte i vlefshëm deri në fund të kampionatit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online