Browsing Tag

Sampdoria

“Kualiarela duhet mbrojtur nga UNESCO”

Sampdoria fitoi sot pasdite 2-0 ndaj Parmës dhe si zakonisht, ndër protagonistët absolutë të ndeshjes ishte sulmuesi Fabio Kualiarela. Veterani shënoi golin e dytë të ndeshjes në minutën e 69-të, pak minuta pasi Kaprari shënoi të parin.…

Shik bën prapakthehu? Ofertë interesante për Romën

Në verën e vitit të kaluar, Roma i pagoi Sampdorias 42 milionë euro për të transferuar Patrik Shik në kryeqytet. Sulmuesi çek u pa si një premtim i madh, por ai nuk ia ka dalë deri më tani të tregojë gjithë potencialin e tij. Shkaqet…

Plani B, Milan kërkon sulmuesin e golave spektakolarë

Gjatë ditës së sotme Leonardo konfirmoi se Zllatan Ibrahimoviç nuk do të rikthehet te Milani. Kuqezinjtë vazhdojnë të kërkojnë një sulmues dhe një emër tjetër ka dalë në skenë. Siç raporton “Sport Mediaset”, Milani është i interesuar për…

VIDEO | Torino shpartallon Sampdorian, Sasuolo sheh Europën

Torino shpartalloi Sampdorian në transfertë më rezultatin 1-4, duke regjistruar rezultatin e gjashtë pozitiv rresht në kampionat. Tre humbje dhe tre fitore për ekipin e Maxarrit, që ngjitet në vendin e shtatë në kuotën e 17 pikëve. Beloti…

Plani i Juventusit, dy mbrojtës për t’u “blinduar”

Juventusi kërkon të përforcohet në mbrojtje dhe po sheh elementë të rinj që të ofrojnë garanci për të ardhmen. Tashmë ka edhe emra konkretë lojtarësh që bardhezinjtë i duan. Në Itali sigurisht kampionët janë zgjedhje e parë për shumë…

Nuk ka fitues në Xhenoa, perla e Kaprarit vendimtare

Sampdoria-Fiorentina, një ndeshje mjaft interesantë që u mbyll pa fitues. Dy gola të shënuar, Simeone për miqtë dhe Kaprari për vendasit. Në fund rezultatit 1-1 dhe skuadrat ndanë nga një pikë. Vendasit kishin kontrollin e topit, por…

Ofertë konkrete për Simone Zazan, pritet Gjimshiti

Simone Zaza është lakuar në shumë klube si opsion këtë verë dhe duket se sezonin e ardhshëm sulmuesi italian do të luajë në Serinë A. Së fundmi ka një ofertë konkrete për të nga Sampdoria, që po përpiqet të afrojë disa lojtarë para nisjes…

I “çmenduri” Ferrero: Ndeshjet luhen, jetët nuk kthehen!

Situata në qytetin e Xhenovës është e rëndë. Rrëzimi i urës ka sjellë të vdekur dhe në këtë situatë nuk mund të flitet për futboll. Sampdoria pret Fiorentinën të dielën, në kuadër të javës së parë të Serisë A, por presidenti i Sampdorias as…

Juve e braktisi, Interi pret sot vizitat mjekësore

Talenti çek Patrik Shik ka kaluar një verë plot stres, pasi transferimi i ëndërruar te Juventusi u dogj për një problem fizik të hasur gjatë kontrolleve mjekësore rutinë para firmës. Shik sapo kishte luajtur në Kampionatin Europian U-21,…

Pasi çmendi Italinë U21, Shik transferohet te Juventusi

Patrik Shik është përforcimi i fundit i Juventusit, një goditje e madhe, që konfirmon forcën e klubit bardhezi në treg. Një blerje sidomos për të arden, sepse Shik është vetëm 21 vjeç dhe nuk dihet sa shanse ka të luajë aktualisht te një…