Browsing Tag

Sadiku

Sadiku në listën e largimeve, por Levante e mirëpret

Armando Sadiku është rikthyer në grumbullim me skuadrën e Levantes. Sulmuesi shqiptar u bashkua me vonesë me ekipin valencian për shkak se klubi i dha leje të qëndronte disa ditë më shumë pushim për shkak të angazhimit me kombëtaren…

Sadiku sqaron të ardhmen, ka një kërkesë për tifozët

Armando Sadiku ka folur para mikrofonit të “Supersport” në lidhje me humbjen e kombëtares ndaj Islandës. Sulmuesi elbasanas shprehu keqardhjen për faktin që kuqezinjtë u kthyen pa pikë nga transfertë nordike, ndërsa foli dhe mbi planet e së…

VIDEO | Gjashtë javë pritje, Sadiku rikthehet te goli

Armando Sadiku është rikthyer të shënojë në kampionatin zviceran. Sulmuesi i Luganos zhbllokoi shifrat në minutën 40-të të ndeshjes ndaj Grasshopersit. Futbollisti shqiptar shfrytëzoi një harkim të Lavanshi dhe nuk gaboi pak metra larg…

Sadiku e parakalon, Salihi “bekon” sulmuesin dhe… Bulkun

Armando Sadiku shënoi golin e parë në sfidën e fituar 3-0 përballë Andorrës, një gol shumë i rëndësishëm për kuqezinjtë tanë por dhe për vetë Sadikun, i cili parakalon kështu në renditjen e golashënuesve sulmuesin Hamdi Salihi. Ky i…

U rikthye te goli, zviceranët vlerësim maksimal për Sadikun

Armando Sadiku ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë për Luganon në fitoren suprizuese në transfertën ndaj Lucernës që u mbyll me fitoren 3-0 të skuadrës së sulmuesit shqiptar. Lojtari i kombëtares ishte ai që hapi serinë e…

VIDEO | Sadiku gjen golin e parë pas rikthimit te Lugano

Sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku u largua nga Levante për shkak të minutave të munguara dhe zgjodhi Luganon për të luajtur në pjesën e mbetur të sezonit. Problemet e shumta me dëmtimet nuk e kanë lënë sulmuesin të gjejë formën e tij më të…

Loret Sadiku me akuza, çon FSHF-në në FIFA

Loret Sadiku e ka bërë të qartë se dëshiron të jetë pjesë e përfaqësueses së Kosovës. Megjithatë, mesfushori nuk do ta ketë të lehtë t’i plotësohet kjo dëshirë, pasi FIFA nuk lejon që lojtarët të ndërrojnë tri herë skuadrën përfaqësuese.…

Sadiku: Më kërkonin në Turqi e Spanjë, ja pse zgjodha Luganon

Armando Sadiku është rikthyer te Lugano në Zvicër. Sulmuesi shqiptar ishte i ftuar në emisionin “Zona Gol”, ku shpjegoi pse vendosi të rikthehej te skuadra, ku “shpërtheu” vite më parë. Dëmtimi në gju dhe aventura e “hidhur” spanjolle ishin…

Shkëlqimi i Sadikut, firmos kontratën e re në Stamboll

Loret Sadiku po kalon një moment shumë të mirë në Turqi me skuadrën e Kasimpashës, teksa skuadra nga qyteti i Stambollit ndodhet në vendin e katër të renditjes së kampionatit turk. Futbollisti shqiptar ka qenë një titullar i padiskutueshëm…

Sfida kundër Barcelonës, Levante pa shqiptarët në fushë

Levante do të luajë nesër përballë Barcelonës, ndeshje e vlefshme për “Copa Del Rey”. Sipas mediave spanjolle, trajneri Pako Lopez nuk do të grumbullojë disa lojtarë të rëndësishëm dhe një nga ta është dhe mesfushori Enis Bardhi.…

“Epoka” Panuçi: Statistika e frikshme e sulmuesve

Kristian Panuçi ka debutuar në stolin e kombëtares shqiptare më dy shtator të vitit të kaluar, në ndeshjen ndaj  Lihteshtejnit, takim ky që u fitua falë golave të Roshit dhe Agollit. Deri më tani tekniku italian ka zhvilluar 6 ndeshje…

”Do ta dëgjoni përsëri… bum, bum, erdhi Sadiku”

Nga Moisi Dalipi Edhe pse këto ditë sulmuesi potent Armando Sadiku është duke shijuar pranë familjes pushimet verore pas një sezoni që nuk ka kënaqur fort dëshirat e tij, në intervistën dhënë për “Sport Ekspres” me shumë kujdes sulmuesi…

Sadiku si Ferrari, por tashmë as garazhin nuk po sheh

“Nuk mund të lihet një Ferrari në garazh”, tha Armando Sadiku para pak ditësh, duke iu referuar uljes së shpeshtë në stol te ish-skuadra e tij, Legia e Varshavës, aty ku djaloshi 22-vjeçar Niezgoda, që i mori vendin në formacion, ka shënuar…

“Levante, ashtu si ma ka përshkruar De Biazi”

Ndërkaq, ditën e djeshme u krye edhe prezantimi zyrtar i Armando Sadikut te Levante, me sulmuesin kuqezi që doli në konferencë për shtyp, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve. “Jam një sulmues zone, aty ndihem më mirë. Do të jap…

Sadiku shfryn ndaj Legias: A mbahet Ferrari në garazh?

Shkoi me shpresa të mëdha verën e shkuar te Legia e Varshavës, që e bleu për 750 mijë euro nga Zyrihu, por premtimi i Sadikut për të shënuar 20 gola në sezon u harrua shpejt. Ylli i kombëtares sonë zhgënjeu në Poloni, shënoi shumë pak dhe…

Sadiku drejt ëndrrës, ofertë nga kampionati spanjoll!

Aventura e Armando Sadikut në Poloni mund të marrë fund që tani, pasi klubi polak po bisedon me Levanten, klubin e La Liga në Spanjë. Sulmuesi kuqezi, i cili shkëlqeu në Kampionatin Europian dhe gjithashtu te Lugano sezonin e shkuar, nuk…

Presidenti i Legias: Sadiku nuk dorëzohet, më pëlqen

Presidenti i Legias së Varshavës, Darius Mioduski, ka lëshuar një intervistë për portalin polak "Super Express”, ku ka folur për tema të ndryshme dhe natyrisht me interes për ne janë deklaratat në lidhje me Armando Sadikun. Sulmuesi…

Sadiku drejt largimit nga Legia, ofertë nga Turqia

Verën e shkuar Armando Sadiku u transferua në Poloni, duke lënë Zvicrën dhe duke firmosur me Legian, për 500.000 euro në sezon. E pritën shumë mirë, por nga ana tjetër ishte një një transferimet më të rëndësishme të klubit të famshëm polak,…

Sadiku kalon të mëdhenjtë Tare e Kushta!

Është vetëm 26 vjeç, por tashmë është në rrugën e duhur për të thyer çdo rekord golash në Kombëtare... Armando Sadiku shënoi sot golin e parë në ndeshjen miqësore kundër Turqisë dhe ishte goli i dhjetë në karrierë me kombëtaren. Por, nuk…

Sadiku zgjohet, dygolësh pas një muaji “thatë”

Në kampionat ka ngecur te dy golat, shënuar në korrik e gusht, por duket se në kupë Armando Sadikut i ecën më shumë, ndoshta ndikuar edhe nga niveli i ulët i kundërshtarëve. Pasi shënoi dy gola në gusht e shtator në fitore ndaj rivalëve…

Sadiku ia del, titullar në Maqedoni

Lajm i mirë, që në fakt pritej: Armando Sadiku do të jetë gati për sfidën e 5 shtatorit në Maqedoni. Ky është lajmi i rëndësishëm që vjen nga Kombëtarja shqiptare, pas suksesit 2-0 me Lihtenshtajnin, raporton Supersport. Stafi mjekësor…

Serume dhe shumë kura, Sadiku mungon nesër

Armando Sadiku vazhdon të mos jetë i gatshëm për Kristian Panuçin dhe as në stërvitjet e djeshme s’është shfaqur në fushën e lojës. Madje, grykët vazhdojnë ta shqetësojnë, saqë natën e parë ka bërë edhe serume, teksa ka pasur raste që i…