VIDEO | Sadiku gjen golin e parë pas rikthimit te Lugano

0

Sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku u largua nga Levante për shkak të minutave të munguara dhe zgjodhi Luganon për të luajtur në pjesën e mbetur të sezonit. Problemet e shumta me dëmtimet nuk e kanë lënë sulmuesin të gjejë formën e tij më të mirë, por tashmë duket i rikthyer.

Bomberi ka startuar sfidën e sotme përballë Lucernës si titullar, madje edhe i ka shpërblyer besimin trajnerit, pasi i ka dhënë avantazhin skuadrës së tij. 26-vjeçari shënoi golin e parë në minutën e 32’ të takimit, duke kaluar në epërsi Luganon në një sfidë shumë të vështirë.

Lucerna – Lugano  0-1
Shënues: Sadiku 32’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online