”Çmendet“ Mançini, dy talentet përfundojnë në tribunë!

Roberto Mançini ka publikuar listën e 23 lojtarëve, që do të jenë në dispozicion për ndeshjen…

Elozhe dhe kritika, Mançini: Italia ime po rritet, e tepruam në pjesën e dytë

Italia është rikthyer të luajë futboll, të mos pësojë gol dhe të fitojë. Djemtë e Roberto…

“Nëse e bën këtë, Baloteli shënon katër gola për ndeshje! Ju tregoj “sekretin” e suksesit anglez”

Italia i nisi mbarë eliminatorët e Euro 2020, duke mposhtur në shtëpi Finlandën dhe Lihtenshtejnin. Dy…

“Në Itali do e vrisnin Klopin! I ekzagjerojmë gjërat dhe nuk kemi durim”

Në futboll një nga gjërat më të vështira është durimi dhe qetësia. Sidomos te tifozët, të…

Mançini: Poçetinos do i “pritej koka” në Itali!

Mauricio Poçetino ka arritur të ndërtojë një ekip shumë të fortë gjatë pesë viteve në Londër.…

Mançini: Brezi i ri më jep shpresë, do ndryshoj mentalitetin e skuadrës

Trajneri i ekipit kombëtar të Italisë, Roberto Mançini edhe pse jo aktiv me Italinë për momentin…

Mançini: Futboll të mirë dhe sa më shumë gola, tani nis objektivi ynë i vërtetë!

Italia do të nisë rrugëtimin e saj në kualifikueset e Euro 2020 mbrëmjen e nesërme, ku…

Itali e re dhe sulmuese, Mançini: Ja çfarë dua me Finlandën, fatlum për mesfushën që kam

Italia po përgatitet për dy ndeshjet kundër Finlandës (23 mars në Udine) dhe Litenshtejnit (26 mars…

Mançini grumbullon 29 lojtarë, ka vend dhe për “anormalin” Kualjarela

Trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mançini, ka shpërndarë 29 ftesa për grumbullimin e muajit mars. Në…

Mançini: Kam një këshillë për Juven, Ikardin e bëra unë kapiten

Puna e Roberto Mançinit ka filluar të japë fryte dhe Italia po rritet gradualisht. Trajneri i…

Rrëfimi ndryshe i Mançinit: Frymëzohemi nga Saki, absurde thirrjet raciste në vitin 2019!

Roberto Mançini vazhdon punën për ringritjes e Italisë aty ku e meriton. Trajneri i kombëtares së…

Vetëofrohet Zambrota: Nuk refuzohet kombëtarja, bukur të punosh me Mançinin

Një ofertë nga kombëtarja është e vështirë të refuzohet dhe Xhanluka Zambrota e di mirë, pasi…

Objektivi i “guximtarit” Mançini: Duam të fitojmë Euro 2020

Roberto Mançini po bën një punë të mirë me kombëtaren e Italisë. Lojtarë të rinj, entuziazëm…

Mançini: Më pëlqyen të rinjtë dhe mentaliteti, ja çfarë dua tani e mbrapa

Një gol i Politanos në minutën e katërt shtesë i dha fitoren Italisë përballë SHBA. Interistit…

Ndryshime te Italia: Mançini kthen 6 lojtarë në shtëpi, dëmtohet Pelegrini

Pavarësisht se zhvilloi një ndeshje pozitive, Italia nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola…

Mançini i sinqertë: Nuk kam shkop magjik, çdo gjë kërkon kohë!

Italia do të presë mbrëmjen e nesërme Portugalinë në “San Siro”, në një sfidë që do…

Italia ndryshe e Mançinit: Në sulm ndaj Portugalisë, duhet t’i kënaqim tifozët

Italia po përgatitet për ndeshjen e së shtunës kundër Portugalisë. Sfida zhvillohet në “San Siro” të…

Mançini me dhimbje koke, ylli i Juventusit lë kombëtaren i dëmtuar

Ditën e sotme federata italiane e futbollit ka konfirmuar se Federiko Bernardeski ka lënë grumbullimin me…

Mançini: Italia nuk është shëruar, rinisemi nga fitorja me Poloninë

Italia po përgatitet të përballet me Portugalinë me datë 17 nëntor, ndeshje për Ligën e Kombeve,…

Lista e Italisë: Tre debutues për Mançinin, Baloteli dhe Beloti jashtë

Italia do të përballet me Portugalinë (17 nëntor, Nations League) dhe SHBA (20 nëntor, miqësore), ndërsa…

Mançini hedh sytë nga Serie B, surpriza është kolegu i Ndojit

Kombëtaren italiane  e pret një finale më 17 nëntor, kur do të presin në “San Siro”…

Figo: Mançini më ka turpëruar, egoja e Ibrës më e madhe se… Kulla Eifel!

Luis Figo u aktivizua për katër sezone me Interin, që ishte klubi i fundit në karrierën…

Rekordi i Xhekos, Mançini: Një nga më të mirët, shënon kudo dhe gjithmonë

Dygolëshi i shënuar përballë CSKA së Moskës ndihmoi Romën të siguronte një fitore tepër të rëndësishme…

“Rikthimi” i Italisë, Mançini: Po marrim frytet e para, por na pret një punë e madhe

Fitorja kundër Polonisë në minutat shtesë ka rikthyer entuziazmin te kombëtarja e Italisë dhe tifozët e…

VIDEO / Italia feston në limite, Mançini gjen fitoren e parë

Italia ka arritur të mundë Poloninë në transfertë. Goli i vetëm i takimit erdhi nga këmbët…

Mançini i qartë: Duhet të japim më tepër!

Italia do të zhvillojë mbrëmjen e nesërme një sfidë mjaft të rëndësishme përballë Polonisë. Përpara sfidës…

Mançini: Nuk kemi probleme në sulm, nuk është e lehtë të jesh lider

Trajneri i Italisë Roberto Mançini ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të…

Mançini: Baloteli-Beloti jashtë forme, ja objektivi i Italisë time

Roberto Mançini po përgatitet për ndeshjet kundër Ukrainës (miqësore) dhe Polonisë (Nations League). Trajneri i Italisë…

Ndryshime te Italia, Mançini “largon” tre lojtarë

Italia po përgatitet për ndeshjet kundër Ukrainës dhe Polonisë. Miqësorja kundër ekipit të Shevçenkos do të…

Ndeshja e Xhenovës dhe iniciativa e Italisë, Mançini: Shpresoj të sjellim gëzim në qytet

Roberto Mançini po përgatitet për ndeshjen miqësore kundër Ukrainës, që do të zhvillohet ditën e mërkurë…

Lista e Italisë: Kaprari emri i ri, Mançini rikthen Xhovinkon

Roberto Mançini ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet me Ukrainën dhe Poloninë. Italia…

Vit i zi për italianët, fitorja e fundit në “Loro Boriçi”

Emërimi i Roberto Mançinit në krye të kombëtares italiane kishte bërë që shumë tifozë të besonin…

Mançini, emocionet e Bolonjës dhe filozofia “anti-Ventura”

Kombëtarja italiane do të luajë ndeshjen e parë zyrtare me Roberto Mançinin si trajner. “Axurrët” do…

Analiza e Mançinit: Nuk ka më si Baxhio e Toti, besim për të rinjtë

Roberto Mançini është njeriu që është zgjedhur për të ringritur kombëtaren italiane. 53-vjeçari është entuziast për…

Mançini: Sipër nesh vetëm Brazili, Baloteli më ka kushtuar 4 vite disintoksikim

Në një prononcim për “Canale 5”, trajneri i Italisë, Roberto Mançini, flet për Botërorin e munguar,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online