Kur River Pleit nuk besonte te 13-vjeçari… Leo Mesi!

Eduarto Abrahamian është një trajner, i cili ka luajtur për tre sezone si mbrojtës me River…

VIDEO: Nuk do ta besoni, ja çfarë ka bërë tifozi i River Plejt

River Plejt fitoi finalen e madhe të “Copa Libertadores” kundër Boka Zhuniors, sfidë që u luajt…

VIDEO | Spektakël nga tifozja në Argjentinë, u bën zbor forcave të sigurisë

River Plejti nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në transfertën përballë Rosiario Sentral në…

VIDEO | Tjetër “perlë” e Kuinteros, kolumbiani di të shënojë vetëm gola spektakolarë

Takimi midis Rosario Central dhe River Plejt dhuroi spektakël përgjatë 90 minutave. Momenti më i veçantë…

VIDEO | Guximi i tepruar i tifozit të Bokës, policia e shpëton nga “armiqtë” e Riverit!

Rivaliteti dhe urrejtja midis Boka Zhuniorsit dhe River Plejtit nuk njeh limite. Derbi i kryeqytetit argjentinas…

U përfol për kalimin te Reali, Palasio i shkel syrin gjigantit të Serie A

Ezekiel Palasio ka folur për zërat që e lidhin me një kalim të tij të mundshëm…

“Ruleta ruse” dërgon në shtëpi Riverin, Al Ain “trondit” argjentinasit

Finalistja e parë e Botërorit të Klubeve është Al Ain. Vendasit nga Emiratet e Bashkuara Arabe,…

CAS vendos që Superclasico të luhet, “Bernabeu” hyn në histori

Mbrëmjen e nesërme do të luhet “Superclasico”, që pas shumë e shumë peripecish, është vendosur përfundimisht…

Superclasico “pajton” Mesin e Ronaldon

Superclasico midis Riverit dhe Bokës, e vlefshme për finalen e kthimit të “Copa Libertadores” do të…

Vogëlushi vë në shitje lodrat për “Superclassico”-n, historia ka një fund të lumtur

Tensioni në “Buenos Aires” vazhdon të rritet me kalimin e orëve. Të shtunën në stadiumin e…

VIDEO | Beteja e parë pa fitues, River prish dy herë festën në Bombonera

Kupa Libertadores ka marrë vëmendjen e gjithë botës pasi luhet Boka-Rover. Fati deshi që në një…

Shtyrja e pashmangshme, Superclasico mund të luhet në një datë tjetër

Superclasico e shumëpritur nga thuajse i gjithë globi, nuk u luajt si pasojë e reshjeve të…

Rrebeshi i shiut shtyn “superclassico”-n, vjen njoftimi zyrtar

Rrebeshi i shirave që kishte mbërthyer gjatë ditëve të sotme Buenos Airesin ka detyruar drejtuesit e…

VIDEO / Kushte të tmerrshme para finales, a mund të luhet kështu?

Sot në orën 21:00 do të nisë takimi i parë i finales së kupës Libertadores midis…

VIDEO | Finalja historike, stuhi e fortë në Argjentinë  

Sot në mbrëmje do të luhet një ndeshje e madhe për botën e sportit. Në finalen…

Çmenduri e superklasikes Boka-River, një biletë kushton 4500 dollarë

Një finale mes Boka Xhunjors dhe River Plejt është një nga ato sfida që nuk do…

Reali “prenoton” talentin argjentinas, në Buenos Aires janë të xhindosur

Blerja e parë e Real Madrid në muajin janar pritet të jetë talenti argjentinas Eksekuiel Palasios.…

Superfinalja Boka-River në rrezik, Gremio dërgon çështjen në apel

Finalja e “Copa Libertadores” këtë sezon do të jetë Boka Zhuniors-River Plejt, superklasikja argjentinase, që është…

VIDEO | Superclasico në Libertadores, derbi më i çmendur

Kupa e Libertadores ka një finale të çmendur, një derbi mes River Plejt dhe Boka Zhuniors.…

Libertadores, Gremio bën goditjen e madhe në Argjentinë

Gremio ka konfirmuar se nuk ka ndërmend ta dorëzojë kurorën e kampionit të Amerikës së Jugut,…

Copa Libertadores: River mahnit, Kolo Kolo befason në Brazil

River Plejti ka siguruar kualifikimin për në çerekfinalet e Copa Libertadores, me një fitore impresionuese kundër…

Armani shkruan historinë, thyen rekordin 50-vjeçar në Argjentinë

Franko Armani është njeriu i momentit në futbollin argjentinas. Portieri i River Plejtit ka mbajtur të…

Skandal dopingu në Argjentinë, 3 lojtarë të Riverit pozitivë!

Skandal i paparë në Argjentinë, ku 3 futbollistë të klubit legjendar River Plejt kanë rezultuar pozitivë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online