Browsing Tag

Ozil

Sportistët e pafat, njihuni me vipat e tradhtuar nga gratë

Sportistët e famshëm nuk gëzojnë reputacionin si njerëzit më besnikë në marrëdhëniet bashkëshortore. Paraqitja dhe sidomos fama e madhe dhe milionat që vijnë me prej saj, bëjnë atletët elitarë në planet të jenë objekt interesi për shumë…

Lëv vendos piketat, Gjermania nis nga Nojer

Trajneri i kombëtares gjermane Joakim Lëv ështëi vendosur t’i japë besim të plotë Manuel Nojerit për të ardhmen. 58-vjeçari ka shpjeguar për televizionin ZDF se portieri mbetet numri 1 për momentin. Në Gjermani është hapur prej kohësh

Ozil shkon që në janar në Itali?

Mesut Ozil është në një moment të vështirë të karrierës së tij, sepse pas problemeve të jashtëzakonshme me kombëtaren gjermane pas Kupës së Botës, tashmë edhe tek Arsenali nuk po shkon mbarë për të. Mesfushori i famshëm nuk duket

Formacioni më i keq i vitit, sa shumë dështime nga Anglia

Pas përfundimit të ceremonisë së “The Best FIFA 2018”, ku u dhanë çmime të shumtë duke filluar që nga lojtari më i mirë i vitit, duke përfunduar gjithashtu dhe me formacionin më të mirë. Mbrëmjen e kaluar mediat spanjolle kanë publikuar…

“Kros, Nojer dhe Myler ose janë naivë ose intrigues”

Në Gjermani prej muajsh ka polemika sa i përket Mesut Ozil. Në fillim e akuzuan si përgjegjës për paraqitjen e dobët në Kupën e Botës, më pas diskutimet për një foto me Erdogan dhe më pas për deklaratat e njëpasnjëshme. Me pak fjalë, shumë…

Plas tek Arsenali, Ozil përjashtohet pas debatit me trajnerin

Mesut Ozil nuk ishte grumbulluar për ndeshjen që ekipi i tij kishte me Uest Hemin. Lajmi u mor vesh vetëm pak orë para fillimit të takimit dhe fillimisht u fol se gjermani kishte rënë pre e një viroze. Por, e vërteta është shumë më e errët.…

Ozil gradohet dhe shënon, arbitri i kërkon autograf!

Mesut Ozil mundohet të lërë pas historinë trishtuese të “divorcit” me kombëtaren gjermane për shkak të fotove me presidentin turk Erdogan dhe trajneri i Arsenalit Unai Emeri po i jep mbështetje të plotë. Sot Arsenali është në fushë për…

Mustafi përkrah Ozil: Vendimi i tij, duhet respektuar

Shkodran Mustafi e pranon se Gjermania do ta ndjejë mungesën e Mesut Ozilin, por e respekton vendimin e shokut të tij tek Arsenali. I kritikuar para Kupës së Botës për shkak të një takimi me presidentin turk Erdogan, Ozil ishte në…

Uli Hënes i turpshëm: Ozil ka qenë m** prej vitesh

Sikur të mos mjaftonte furtuna e krijuar nga fotot e Mesut Ozilit me presidentin turk Erdogan dhe letra e bujshme e mesfushorit, i cili ka braktisur kombëtaren duke akuzuar për racizëm dhe mungesë respekti ndaj tij, tashmë edhe presidenti i…