Browsing Tag

Nica

Baloteli i jep fund me Nicën, mbetet në Francë

Mario Baloteli i ka dhënë fund qëndrimit në qytetin e Nicës. Mediet franceze raportojnë se lojtari ka boshatisur shtëpinë e tij dhe ka dërguar çdo gjë drejt qytetit të Marsejës. Sipas gazetës lokale “Nice-Matin”, kalimi i italianit te klubi…

E ardhmja e Balotelit? Presidenti i Nicës sqaron gjithçka

Sezoni i tretë i Mario Balotelit në Francë, po rezulton një katastrofë e vërtetë. Zero gola, probleme me trajnerin, zënka me shokët e ekipit dhe një raport inekzistent me presidentin e Zhan-Pier Riviere. Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka…

Nica nuk duron: Iki, nuk sakrifikoj për tekanjozë!

Stavri Nica, trajneri i Kastriotit, ka folur pas ndeshjes me Kukësin që ekipi i tij e humbi 2-0. Në emisionin “Gol pas Goli”, ai theksoi se nuk do të vazhdojë në krye të krutanëve. Shkak bëhet sjellja e lojtarëve, sikurse shprehet durrsaku.…

Nica: Vështirësia rritet, Tirana ka fanellë të rëndë

Stavri Nica është njeriu i duhur për Kamzën, të paktën këtë konkluzion nxjerrin rezultatet që skuadra krutane ka regjistruar me teknikun 64-vjeçari. Në një prononcim për “RTSH Sport”, numri një i stolit të Kastrioti beson se duke bërë një…

Humbja me Partizanin, Nica “vë gishtin mbi plagë”

Stavri Nica është nga ata që flet drejtpërdrejtë. Pas humbjes me Partizanin, ai nuk e kurseu portierin Klajdi Kuka pas golit të parë që pësoi ndaj të kuqve. Pavarësisht rasteve të shumta për gol, durrsaku thekson se nuk bënë një takim të…

Baloteli jashtë formacionit, Vieira shpjegon arsyet

Nica nuk ia doli të përballonte PSG dhe u mposht në shtëpi me rezultatin 0-3. Fitorja e tetë radhazi në kampionat për djemtë e Tuhel, të cilët kryesojnë me 9 pikë më shumë se St. Etieni i vendit të dytë. Mario Baloteli nuk ishte i…

Ultrasit e Nicës nuk janë bindur, Baloteli gati për takim

Mbasi “flirtoi” me Marsejën dhe kërkoi për ndonjë klub tjetër, Mario Baloteli u rikthye te Nica. Sulmuesi do të presë dhe pak që të shlyejë dënimin e vjetshëm prej katër ndeshjes dhe do të jetë gati për të zbritur në fushë, me datë 31 gusht…

As dy muaj në drejtim, Nica lë Teutën

Ishte në ajër prej ditësh, por duket se Stavri Nica nuk ka bërë asnjë hap pas, lë drejtimin e Teutës në mënyrë përfundimtare. Ish-trajneri i Laçit u kthye në fund të dhjetorit në drejtimin e Teutës, aty ku nuk punonte prej shumë vitesh,…

Nica turfullon: Duhet merkato, kemi probleme pa fund

Trajneri i Teutës, Stavri Nica, ka mbetur shumë i zhgënjyer nga barazimi kundër Lushnjës dhe nuk përdor diplomaci, kur e cilëson të dobët merkaton e Teutës dhe kërkon reagim nga klubi. “Kam përshtypjen se nuk kemi punuar mirë në merkato,…

Bylisi, akord me Stavri Nicën

Bylisi duket se nuk dorëzohet dhe nuk ka ndërmend që të hapë rrugë vetëm për të realizuar synimin madhor që ka këtë sezon për t’u rikthyer në elitë. Presidenti i skuadrës ballshiote, Besnik Kapllanaj dy ditët e fundit ka qenë në lëvizje…

Ikën Stavri Nica, Laçi gjen trajner në Vlorë

Pas humbjes në Kukës Stavri Nica shfryu nervat, duke deklaruar se skuadra ka shumë probleme, nuk ka lojtarë cilësorë dhe shumë prej tyre i kanë ardhur pa stërvitje. Në fund, trajneri i Laçit deklaroi se do të rishihte pozicionin e tij në…

Nica i zhgënjyer: Pa sulmues, është e kotë!

Trajneri i Laçit, Stavri Nica, duke folur për Supersportin pas ndeshjes së humbur kundër Luftëtarit, evidenton mungesën e sulmuesit kryesor, që do të zgjidhte shumë probleme. “Futbolli ka parimet e veta dhe ndodhi ajo që e pësuam në…

Laçi kërkon konfirmimin, Nica: Të kënaqim tifozët! 

Trajneri i kurbinasve vlerëson kundërshtarin dhe thekson se është një ndeshje e vështirë, por sot objektivi është vetëm fitorja Vladimir Prenga Laçi i dha dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen me Luftëtarin, teksa skuadra kreu një…

Nica: Një ndeshje ishte, mos të fluturojmë!

Trajneri i Laçit, Stavri Nica, ka korrur frytet e punës së shkëlqyer bërë këtë verë nga ai dhe klubi, por fitorja ndaj Partizanit nuk e gënjen. Në Supersport, trajneri i Laçit kërkon kujdes dhe evitim euforie. “Po të punosh e të…

Nica, i kënaqur me merkaton: Jemi gati për Superioren

Stavri Nica ka mbetur i kënaqur nga Laçi i tij në sfidën miqësore me Tiranën. Njëri prej trajnerëve që e koncepton dhe kërkon që futbolli të luhet i bukur, këtë herë e ka shijuar fitoren. “Këto ndeshje vlejnë shumë për të ekuilibruar…

Baloteli firmos sërish në Francë

Mario Baloteli dhe Mino Raiola u menduan gjatë, dhanë sinjale për të testuar tregun, por në fund e kuptuan që si Nica nuk ka. Në qytetin bregdetar francez sulmuesi u ringjall, shënoi 17 gola dhe ndihmoi Nicën të shkonte në Champions…