Nica: Dua të krijoj një mekanizëm, mund të marrësh pikë atje ku nuk e pret

0

Stavri Nica foli pas fitores me Kamzës për “Supersport” në emisionin “Gol pas Goli”. Numri një i stolit krutan i gëzohet kësja fitoreje, duke pranuar se skuadra e tij ishte pragmatiste, por duke theksuar se ka ende shumë punë për t’u bërë.

“Mendoj se është një hap shumë i mirë për ne dhe skuadrën. kemi thënë që kur bën lojë dhe merr pikët vjen edhe siguria e qetësia për të luajtur dhe për të bërë akoma dhe më mirë”

“Sot u treguma pragmatistë, për të qenë më të sigurt. Domgjonin e kaluam para mbrojtjes, por kontrollonte dhe lëvizjet e Plakut. Neutralizuam manovrat e sulmit kundërshtar dhe arritëm që të sulmonim shpejt, diçka që e arritëm”.

“Unë mendoj se formacioni është ky dhe nuk kam qejf që të lëviz shumë me ndryshime skemash. Dua të krijoj një mekanizëm si në mbrojtje, zotërimin e topit, por të jemi dhe më goditës në fazën sulmuese”.

“Ndeshje ka shumë, pasi nuk duhet mendohet vetëm Kastrioti e Tirana, kjo për faktin se atje ku nuk e pret mund të marrësh pikë. Karikimi dhe mobilimi duhet të jetë maksimal në stërvitje. Janë shumë faktor për t’u konsoliduar dhe për t’u ngjitur në tabelë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.