“Bartomeu po na falimenton”, ish-presidenti i Barçës jep alarmin

Ish-presidenti i njohur i Barcelonës, Joan Laporta, ka ngritur akuza ndaj pasuesit të tij Zhosef Bartomeu…

VIDEO | Panik për Mesin në Ibiza, sulmohet gjatë koncertit

Lionel Mesi dhe partnerja e tij Antonela kanë përjetuar disa momente ankthi gjatë një koncerti në…

Driblimi fenomenal, si Mesi e bëri Grizmanin të flasë me vete

Lionel Mesi dhe Antuan Grizman do të jenë shokë skuadre te Barcelona duke filluar nga sezoni…

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të…

Akuzoi “CONMEBOL”, Mesi rrezikon një dënim shembullor

Lioneli Mesi shokoi gjithë botën me intervistën e dhënë pas ndeshjes kundër Kilit, takim ky i…

“Shpërthen” Mesi: Të korruptuar, gjithçka bëhet për të ndihmuar Brazilin

Lionel Mesi nuk është kursyer në akuza ndaj “CONMEBOL” në përfundim të ndeshjes kundër Kilit, ku…

Mesi nuk duron më, bojkoton ceremoninë e medaljeve

Lionel Mesi mori kartonin e dytë të kuq të karrierës së tij teksa arbitri paraguaian Mario…

“Barcelona i përzuri Ronaldinjon dhe Dekon se mund të shkatërronin Mesin!”

Të gjithë me siguri e kujtojnë verën e vitit 2008, me Barcelonën që largoi dy nga…

Deklarata bombë: “Pijanecin” Ronaldinjo e larguan për të mbrojtur Mesin!

Nga Spanja, ka ardhur një deklaratë bombë! Ish-futbollisti i Arsenalit dhe i Barcelonës, Aleksandër Hleb, ka…

Tjetër dështim për Argjentinën, asnjë lojtar në formacionin e grupeve!

Argjentina vijon të zhgënjejë dhe të ketë dështime. Pavarësisht se arriti të kalonte fazën e grupeve,…

VIDEO | E pamundura ndodhi, e majta e Mesit është katastrofë

E kemi parë me qindra herë momentin kur Lionel Mesi i vetëm përballë portierëve nuk tregon…

“Një gjeni i futbollit dhe…”, shikoni si klubi anglez tallet me Mesin

Argjentina dhe Paraguaj u përplasën kundër njëra-tjetrës dje, sfidë e vlefshme për Copa America. Ky takim…

Flet legjenda Tostao: Pele mbi Mesin, ju tregoj përse

Një ndër figurat më të mëdha të futbollit brazilian, Tostao, ka dhënë një intervistë për medien…

VIDEO | Argjentina për faqe të zezë, Kolumbia i jep leksion futbolli

Argjentina ka humbur takimin e parë të “Copa America” ndaj Kolumbisë me rezultatin e pastër  2…

“Mesi po vuan, dua ta fitoj trofeun për të”

Argjentina po përgatitet për turneun më prestigjioz të futbollit në Amerikën e Jugut, “Copa America”. Përfaqësueses…

“Tani na kënaqin vetëm golat e Mesit, Grizmanin nuk e fal”

Ish-presidenti i Barcelonës, Zhoan Laporta, është rikthyer të flasë për klubin që ai drejtoi në periudhën…

Barça gjen trajnerin e ri, Mesi del kundër klubit!

Sezoni aktual te Barcelona u shkatërrua vetëm në finish, me katalanasit që u eleminuan në gjysmëfinale…

VIDEO | Barcelona zhgënjen sërish, Valencia rikthehet te trofetë pas 11 vitesh

Valencia rikthehet të fitojë një trofe pas 11 vitesh. Skuadra e Marselinjo Garsia Toral mundi në…

Efekti “Mesi”, nuk do ta besoni çmendurinë që po ndodh në Katalonjë

Lionel Mesi është bërë mbreti i Barcelonës në shekullin e ri dhe tashmë pakkush e vë…

Barça në shok, Mesi sulmohet në aeroport!

Eliminimi i një nate më parë nga Liverpuli, padyshim i shokoi të gjithë në kampin e…

VIDEO | I pikëlluar dhe pa fjalë, ja si largohet Mesi nga “Anfield”

Champions-i po kthehet në një makth për Barcelonën. Për të dytin vit radhazi skuadra katalanase është…

DIREKT: Përmbysje e çmendur, çfarë goli nga Liverpuli (VIDEO)

Liverpul dhe Barcelona kanë zbardhur lojtarët e formacionit titullar të përballjes së sotme. Miqtë nga Katalonja…

Më shumë se një futbollist, gjesti i Mesit do t’u habisë

Nëse jeni ndër ata pak njerëz që për çfarëdolloj arsyeje nuk keni një mendim pozitiv për…

I kujtojnë turpërimin nga Mesi, Boateng kthen përgjigjen perfekte

Shumë prej nesh e mbajnë mend driblimin fantastik që Lionel Mesi i bëri mbrojtësit të Bajernit…

Kontestime nga tifozët e Liverpulit: Mesi të dënohet për sfidën e kthimit!

Episodi që solli golin e tretë të Barcelonës përballë Liverpulit (Leo Mesi me goditje dënimi), është…

Van Dijk: I lumtur që nuk luaj në Spanjë!

Performanca e Lionel Mesit një natë më parë në gjysmëfinalen ndaj Liverpulit, padyshim i ka mahnitur…

Del Piero shfrenon fantazinë: Mesi i pushtuar nga djalli!

Leo Mesi zhvilloi një nga ndeshjet më të bukura në karrierë kundër Liverpulit. Kapiteni i Barçës…

Klop i dëshpëruar: S’mund të luajmë më mirë se kaq

Jyrgen Klop ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës së tij ndaj Barcelonës, por rezultati 3 – 0…

Baloteli rindez debatin: Mos e krahasoni Mesin me atë numrin 7…

Lionel Mesi mahnit botën edhe një herë, duke shënuar 2 gola ndaj Liverpulit dhe duke siguruar…

600 “perlat” e Mesit, gjithçka në 14 vite: Një ndeshje e madhe!

Lionel Mesi shënoi dy gola në fitoren 3-0 përballë Liverpulit, në gjysmëfinalen e parë të Ligës…

VIDEO | Spoti i veçantë i Barcelonës, edhe jashtëtokësorët bëhen xhelozë!

Barça shpesh cilësohet si një ekip nga një tjetër planet dhe Mesi është quajtur jo pak…

Valverde: Shtylla e Bardhit na drithëroi, Mesi tjetër planet

Barcelona në fron sërish, Ernesto Valverde fiton kampionatin e dytë në stolin blaugrana, i nënti trajner…

Mesi e Mbape s’kanë konkurrencë, 5 ndeshje vendosin fatin e “Këpucës së Artë”

Lionel Mesi dhe Kilian Mbape janë dy lojtarët me numrin më të madh të golave gjatë…

VIDEO: Mesi mjaftohet me pak, Barça marshon dhe dhe Kutinjo bëhet armik

Nuk ka shënuar Mesi, të paktën për një orë lojë, por në Barcelonë ka pasur spektakël…

“Topi i Artë”, Ajaksi dhe eliminimi i Juventusit, flet Murinjo

Zhoze Murinjo vazhdon të jetë larg botës së futbollit, por nuk ngurron asnjëherë të japë mendimet…

Murinjo: Ja ku gaboi Solskjaer, Mesi “të vret” në atë lloj situate  

Zhoze Murinjo ka gjetur një mënyrë perfekte për të kaluar kohën tani që është pa ekip.…

VIDEO: Gafa e De Geas, shikoni reagimin e Ter Shtegen

Ter Shtegen dhe De Gea janë dy nga portierët më të mirë në botë, por në…

Mane eklipson Mesin e Ronaldon, është ai mbreti i Champions League

Ylli i Liverpulit, Sadio Mane, po kalon një tjetër sezon të shkqlyer me fanellën e të…

Si ndalet Mesi? Van Dajk jep mendimin e tij

Mbrojtësi i Liverpulit, Virxhil Van Dajk po konsiderohet si mbrojtësi më i mirë në botë për…

Solskjaer: Mesi tjetër nivel, ai bëri diferencën

Ole Gunar Solskjaer nuk i kurseu lëvdatat për Lionel Mesin dhe klubin e Barcelonës në përfundim…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online