Browsing Tag

Manaj

Manaj thumbon Baren: Na shih në TV!

Rei Manaj dhe Keidi Bare do vihen përballë njeri-tjetrit për herë të parë në jetën e tyre këtë fundjavë, teksa Albasete pret Malagën në kuadër të javës së parafundit të “Segunda Division”.  Malagës i duhet medoemos fitorja për të siguruar…

VIDEO: Pritje pa fund, Manaj gjen formacionin dhe golin!

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Rey Manaj më në fund është rikthyer te goli, por njëkohësisht edhe te formacioni titullar. 22-vjeçari nuk shënonte prej dhjetorit të shkuar, kundër Rajo Majadaondës, ndërsa në dy muajt e fundit nuk ka luajtur…

“100 ditë vetmi”, rikthehen makthet për Manajn

Rei Manaj nuk po kalon një moment të mirë te Albasete. Sulmuesi lushnjar e nisi mirë aventurën te klubi spanjoll, teksa bëri paraqitje mjaft të mira gjatë muajit gusht dhe shtator. I kushtëzuar nga disa dëmtime 22-vjeçari u ndal përreth dy…

VIDEO | Shpëtimtari Manaj, Albasete marshon drejt kreut

Rey Manaj e nisi nga stoli ndeshjen e sotme me skuadrën Rajo Mahadahonda, megjithatë i kanë mjaftuar vetëm pak minuta në fushë për të nderuar skuadrën e tij. Lushnjari u fut në minutën e 73-të dhe 11 minuta më vonë arriti që të shënonte…

Efikasiteti para porte, Manaj mes më të mirëve

Rei Manaj vendoi që të provonte një aventurë të re këtë verë, pasi u transferua në ligën e dytë spanjolle tek ekipi i Albasetes. Lushnjari, i cili në të shkuarën ka qenë dhe pjesë e ekipit të parë të Interit do të provojë që t’i ngjisë një…

Manaj në kombëtare, në Spanjë u del një problem i madh

Rei Manaj është një ndër 25 futbollistët e grumbulluar nga trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, për takimet ndaj Jordanisë dhe Izraelit, dy ndeshje këto që do të zhvillohen më datë 10 dhe 14 tetor. Por, ftesa e Panuçit nuk…

Manaj rikthehet me gol, por nuk mjafton

Rey Manaj është kthyer tek Albacete, pas impenjimeve me kombëtaren shqiptare, dhe menjëherë ka gjetur golin. Sulmuesi kuqezi shënoi sot në Kupën e Mbretit, në humbjen 3-2 që Albacete pësoi në shtëpi ndaj Lugos. Manaj u aktivizua pas…

Dhjetë minuta dhe gol, Manaj e nis shkëlqyeshëm sezonin

Nëse dita e mirë duket që në mëngjes, për Rei Manajn do të jetë një ditë e shkëlqyer, ose më saktë një sezon i shkëlqyer. Sot sulmuesi i kombëtares shqiptare debutoi me ekipin e tij të ri, Albaseten, duke e nisur me gol. 21-vjeçari u…

ZYRTARE/ Manaj mbetet në Spanjë, firmos sërish në Segunda

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Rey Manaj do ta vijojë karrierën në Spanjë, pas një sezoni aspak pozitiv te Granada. Aventura e parë spanjolle shkoi keq dhe Manaj nuk u ambientua dot te Granada, por Interi i ka gjetur sistemim sërish në…

Manaj, më në fund vjen festimi i parë

Vetëm 84 minuta në fushë, në thuajse dy muaj kampionat në Spanjë, në divizionin e dytë me Granadan: një start sezonal për t’u harruar për Rey Manajn, që nuk ka luajtur asnjë ndeshje titullar deri tani, duke përjashtuar një ndeshje kupe.…

Manaj debuton me… karton të verdhë

Pa mbërritur mirë në Spanjë, rej Manaj ka debutuar menjëherë te Granada, sepse Segunda Division nuk ndalet për ndeshjet e kombëtareve. Sot Granada u ndesh me Barcelonën B, në ndeshjen e parë të javës së tretë, dhe ashtu si në dy ndeshjet…

Manaj prezantohet në Spanjë, Granada ndoshta shansi i fundit

Rej Manaj është vetëm 21 vjeç, por nuk është më një fëmijë dhe CV e tij është goxha e mbushur për moshën që ka. Si sulmues që është, duhet të shënojë, sa më shumë, dhe të sillet mirë. Deri tani, Manaj ka qenë si Mario Baloteli, por duke…

Manaj në Spanjë, Interi ruan të drejtën e riblerjes

Rej Manaj tenton nga Spanja. Sulmuesi shqiptar, i cili sezonin e shkuar u nda mes Peskarës e Pizës në huazim, tashmë provon të gjejë rrugën e suksesit në Segunda Division. Gazetari Gianluca Di Marzio raporton se Interi ka vendosur ta…

Manaj, të hënën në Spanjë

Krejt papritur, Spanja është kthyer në një “oaz” për shqiptarët, ose lojtarë të lidhur ngushtë me Shqipërinë. Aty kemi Keidi Baren, shpresa e madhe e futbollit kuqezi, i cili po luan te Atletiko dhe këtë verë ka shkëlqyer nëpër miqësore.…