“Zverdhet” Manaj, sulmuesi nuk lë shenjë ndaj Las Palmasit

0

Rei Manaj iu besua një vend në formacionin titullar në transfertën e vështirë në ishujt Tenerife, ndaj Las Palmasit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk arriti do të linte shenjë në këtë takim, pavarësisht se luajti për 73 minuta.

21-vjeçari u ndëshkua me karton të verdhë në fund të pjesës së parë, ndërsa Albasete arriti ta barazonte takimin, mbasi ky i fundit ishte zëvendësuar. Në Spanjë besojnë te lushnjari, por çdo durim e ka një fund dhe Manaj do i duhet ta justifikojë besimin e dhënë nga Albasete.

Senonin e shkuar Manaj luajti si i Huazuar te Granada ku shënoi vetëm një gol. Por aq mjaftoi për të bindur drejtuesit e Albasetes, të cilët u sforcuan për të blerë kartonin e tij nga Interi.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.