Browsing Tag

Lorenc Trashi

Trashi shfaqet sërish, këtë herë “flet” me foto

Ka një çështje Trashi te Partizani, edhe pse në kampin e kuq e mohojnë. Postimi i bërë para pak ditësh, ku anësori i majtë linte të kuptohej se ky ishte sezoni i fundit si “dem”, nuk ka qenë rastësor. Edhe në të shkuarën ka pasur “krisje”.…

Trashi jashtë, Lerda ndryshon edhe sulmin e “demave”

Partizani luan miqësoren e tretë, këtë herë ndaj polakëve të Krakovia. Klubi i kuq ka zbuluar edhe formacionin për këtë ndeshje dhe bien në sy disa lëvizje. Njëra është në mbrojtje, me Lorenc Trashin që i ka lënë vendin Esin Hakajt. Nuk…

VIDEO | Sherr para ndeshjes, tifozët kapen me Trashin

Flamurtari-Partizani ka nisur me tension, ashtu sikurse mbaroi takimi i fundit në Vlorë mes këtyre dy ekipeve. Sërish protagonist mbrojtësi Lorenc Trashi, i cili është ofenduar nga disa tifozë edhe këtë herë. Lojtari i të kuqve ka dashur të…

Ftesa në kombëtare, Telushi ka një mesazh për Trashin

Lorenc Trashi dhe Bruno Telushi kanë një raport që e tejkalon fushën e lojës. Dy lojtarët e Partizanit shihen shpesh duke kaluar kohën sëbashku edhe jashtë ambienteve sportive. Ftesa e Trashit për në kombëtaren shqiptare ka bërë që…

Trashi e Sidibe “përforcimet”, tani sytë edhe nga Vajushi

Partizani e Teuta përballen mes tyre javën e ardhshme, ndërkohë që në të dyja ekipet ka nga një rikthim të rëndësishëm. Kështu, për trajnerin Skënder Gega i gatshëm do të jetë mbrojtësi i majtë Lorenc Trashi. I pezulluar për ndeshjen derbi…

FOTO | Fukui dedikim special, Trashi e Telushi surpriza

Masato Fukui shënoi golin e parë për Kamzën ndaj Luftëtarit, ndërkohë që ka shpalosur një bluzë ku ishte shkruar emri i Bahtir Avdylit, i ndarë nga jeta disa ditë më parë. japonezi e ka ngritur fanellën në drejtim të portierit, i cili po

Penallti apo jo, Trashi tregon bisedën me gjyqtarin

Lorenc Trashi pretendoi për penallti në minutën e 31-të në derbi, ndërkohë që me përfundimin e pjesës së parë ai foli për “Supersport” dhe tregoi se ishte penalti sipas tij. Gjithsesi arbitri Hamiti ka tentuar ta bindë se e ka gabim. “Të…

Trashi “përçan” tifozët, gjoba e pashmangshme

Lorenc Trashi është kthyer në një çështje te Partizanit. Në fakt duket një histori e çuditshme, duke parë se sa u reklamuan paraqitjet e tij në të majtë të mbrojtjes. Shumëkush mendon se meriton një vend në kombëtare, ndërkohë që klubi i…

Trashi jashtë ekipit, takim “kokë më kokë” me Ramën

Tetë fitore radhazi në kampionat, vendi i parë në klasifikim. Në këto kushte askush nuk mendon se ka ndonjë arsye që të këtë ndonjë çështje që të trazojë “ujërat” te Partizani. Pa shmë zhurmë, të kuqtë po bëjnë një kampionat të mirë dhe…

Pozicioni dhe Partizani pa bujë, Trashi optimist

Lorenc Trashi e pranoi se Partizani nuk e nisi mirë ndeshjen dhe penalltia e akorduar kundër në fund e ka mërzitur. “Pjesën e parë ishim në presion, reaguam në pjesën e dytë. Ra pak ritmi. Penalltitë na janë bërë pak makth dhe për këtë jam…