Browsing Tag

Liga 1

“Viktima” është Tiago Silva, hajdutët bëjnë bingo!

Shtëpitë e futbollistëve janë një gjah i preferuar për hajdutët profesionistë, sidomos në rastet kur ata luajnë në transfertë, por dhe në shtëpi. Shumë prej tyre kanë rënë viktimë e vjedhjeve, ndërsa i fundit që e ka pësuar është Tiago…

PSG “bezdis” Napolin, 50 milionë për mefushorin

PSG po kërkon një mesfushor dhe një gjë të tillë e konfirmoi dhe trajneri Tuhel. Adrien Rabiot është pothuajse i larguar, pasi nuk ka pranuar të rinovojë kontratën që skadon në verën e ardhshme. Nëse nuk lëviz në janar, 23-vjeçari do të…

Kriza e Monakos dhe lëvizja e klubit për pankinën

Para dy sezonesh Monako fitoi kampionatin francez dhe arriti deri në gjysmëfinalet e Champions Ligës, ndërsa tani rrezikon rënien nga kategoria. Situata në ekipin nga Principata nuk është aspak e mirë dhe Tieri Henri po kupton që detyra e…

Bufon tregon ndarjen me Juven: Në finale kundër tyre? Kurrë!

Xhanluixhi Bufon u largua në verë nga Juventusi, mbas një jete me bardhezinjtë. 40-vjeçari ishte në dilema për t’i dhënë fund karrierës së shkëlqyer, por PSG e bindi italianin të vazhdonte edhe ca. Klubi francez ka formuar një ekip shumë të…

Prapaskenat e krisjes me PSG, Rabiot me valixhe gati

Adrien Rabiot po i përballon “sulmet” e PSG për të rinovuar kontratën, që i skadon në fundin e sezonit. Ai nuk e ka gjetur akoma akordin me kampionët në fuqi të Francës dhe një gjë e tillë vështire të ndodhë më. Siç citon “DAZN”,…

Dëmtimet e Nejmar-Mbape, Tuhel sqaron dhe jep planin B

PSG zhvillon të mërkurën në mbrëmje ndeshjen më të rëndësishme deri më tani. Djemtë e Tuhel presin Liverpulin në një përballje të zjarrtë europiane. Një ndeshje për t’u fituar, por sidomos për të mos u humbur. Dëmtimet e Nejmarit dhe…

Fiksimi i Dani Alvesh: Nuk e mbyll karrierën pa luajtur këtu!

Dani Alvesh është një nga mbrojtësit e krahut më të mirë të viteve të fundit, ka luajtur dhe fituar me ekipe si: Barcelona, Juventus, PSG dhe Sevilja. Megjithatë, 35-vjeçari nuk dëshiron ta mbyllë karrierën e tij pa provuar emocionet e...…

Nejmar te Barcelona? Braziliani reagon shumë ashpër

Para pak ditësh, mediat spanjolle përhapën lajmin e bujshëm se Nejmar dëshiron të rikthehet te Barcelona. U zbulua dhe klauzola në kontratën e brazilianit me PSG, ku lejohej largimi i sulmuesit në vitin 2020 me të njëjtën shumë që u ble nga…

Rabiot dëshiron largimin nga PSG, refuzon milionat

Andre Rabiot i skadon kontrata në verën e ardhshme dhe PSG po bën të pamundurën për të mos humbur shërbimet e mesfushorit me parametër zero në fund të sezonit. 23-vjeçari nuk ka pranuar të rinovojë kontratën, ndërkohë që klube si: Milan,…

Baloteli jashtë formacionit, Vieira shpjegon arsyet

Nica nuk ia doli të përballonte PSG dhe u mposht në shtëpi me rezultatin 0-3. Fitorja e tetë radhazi në kampionat për djemtë e Tuhel, të cilët kryesojnë me 9 pikë më shumë se St. Etieni i vendit të dytë. Mario Baloteli nuk ishte i…

Surpriza Çupo-Moting, asi nën mëngë i Tomas Tuhel

Tifozët e PSG janë mësuar të presin yje të mëdhenj që zbarkojnë në Paris, ndërsa mbeten paksa të befasuar kur klubi përforcoi repartin e sulmit me Erik Maksim Çupo Moting, i cili erdhi me parametra zero nga ekipi i Stok Sitit. Ai ishte…

Dilema e gardianit titullar të PSG, Tuhel komenton situatën

Tomas Tuhel ka një detyrë të komplikuar sa i përket zgjedhjes së portierit titullar të PSG. Trajneri gjerman është i bindur, që alternimi konstruktiv midis Bufon dhe Areolës është mënyra e duhur. 25-vjeçarit i skadon kontrata në verën e…

Oferta nga Franca për talentin e Juventusit

Marseja nuk i ndahet Serisë A dhe mbas blerjes së Kevin Strotman, klubi francez kërkon shërbimet e Moize Kin. Talenti i Juventusit pëlqehet shumë nga trajneri Rudi Garsia. Marseja po pret merkaton e janarit për të trokitur në dyert e…

FFP jep frytet e saj, PSG mbyll merkaton me bilanc pozitiv!

PSG ka vite që shpenzon për të krijuar një ekip të denjë për të luftuar për trofe ndërkombëtar. Kampionati francez nuk është një problem, por drejtuesit duan të fitojnë Champions Ligën. Mbasi shpenzuan rreth 400 milionë euro për afrimin e…