Di Maria është i qartë për të ardhmen: PSG klubi im i fundit në Europë

0

Angel Di Maria po kalon një periudhë të mirë te PSG, ku ka shënuar tre gola në kampionat. 30-vjeçari ka folur për “Telefoot”, ku sqaron të ardhmen e tij.

Kontrata me Kampionët e Francës i skadon verën e ardhshme dhe anësori ofensiv kërkon dhe pak kohë sa i përket rinovimit të saj. Dëshira e tij është të vazhdojë me PSG, që mund të jetë klubi i fundit europian në karrierën e argjentinasit.

“Për rinovimin e kontratës duhet të presim dhe pak. Do të më pëlqente të vazhdoja këtu, shpresoj që PSG të jetë klubi im i fundit në Europë”, thekson Di Maria, i cili e ka shprehur gjithmonë, që dëshiron ta mbyllë karrierën në Argjentinë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.