Browsing Tag

Liga 1

Inter e huazon, Karamoh rikthehet në Francë

Merkato në dalje për Interin, që ka arritur akordin me ekipin e St. Etienit për huazimin e Jan Karamoh. 20-vjeçari rikthehet në kampionatin francez, mbasi është aktivizuar më parë me ekipin e Kaenit, përpara se të vinte në Milano. Ai…

Torino i plotëson dëshirën, Niang rikthehet në Francë

Torino dhe Rene kanë arritur akordin mes tyre për kalimin e Mbaje Niang në kampionatin francez. Sulmuesi kishte shprehur dëshirën e tij për t’u rikthyer në Francë, ku ka luajtur më parë me ekipet e Kaenit dhe Montpeljes. Senegalezi do të…

PSG akord me mbrojtësin e Bajernit, ja detajet e operacionit

Më në fund PSG ka arritur të përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes. Francezët kanë arritur akordin me Bajernin e Mynihut për transferimin e Huan Bernat në kryeqytetin francez. Tani duhet të arrihet dhe akordi për pagën mëngjarashit për të…

Boateng në “udhëkryq”: Bajern reziston, PSG nuk dorëzohet

Boateng ishte në formacionin e Bajernit në ndeshjen hapëse të Bundesligës përballë Hofenhajmit, të cilën bavarezët e fituan me rezultatin 3-1. Kjo mund të jetë ndeshja e lamtumirës për mbrojtësin, sepse ai është pranë kalimit te PSG. Siç…

VIDEO | Pietro Pelegri, djaloshi i rekordeve të pabesueshme!

Pietro Pelegri është vetëm 17 vjeç, por sulmuesi i Monakos ka thyer disa rekorde që në fillimet e karrierës së tij. Në janar të këtij viti, Pelegri (pa i mbushur akoma 17 vjeç) u transferua nga Xhenoa te Monako për shifrën e 31 milionë…

Fekir “thumbon” Liverpulin, Diaz ofertë nga Spanja

Sevilja është e interesuar për sulmuesin e Lionit, Mariano Diaz. Spanjollët kanë afruar 25 milionë euro për kartonin e lojtarit me origjinë nga Republika Domenikane, por që ka lindur në Spanjë. Lioni ka refuzuar ofertën e Seviljes, por…

Roma pranon ofertën, 30 milionë euro largojnë holandezin

Olimpik Marseja është e interesuar për një mesfushor dhe Kevin Strotman është objektivi kryesor. Mesfushori holandez është një preferencë e teknikut Rudi Garsia, i cili ka punuar me të gjatë periudhës kur drejtonte Romën. Francezët…

Mbape “telenovelë”, 30 gushti zbardh dilemat

Kilian Mbape është një nga futbollistët më të mirë në botë. 19-vjeçari i sapo shpallur Kampion Bote me Francën, e nisi sezonin e ri me një dopietë në fitoren kundër Guingamp, por ajo mund të jetë ndeshja e tij e fundit në kampionatin…

Ultrasit e Nicës nuk janë bindur, Baloteli gati për takim

Mbasi “flirtoi” me Marsejën dhe kërkoi për ndonjë klub tjetër, Mario Baloteli u rikthye te Nica. Sulmuesi do të presë dhe pak që të shlyejë dënimin e vjetshëm prej katër ndeshjes dhe do të jetë gati për të zbritur në fushë, me datë 31 gusht…

Mesfusha në “krizë”, PSG gjen zgjidhje te Barcelona

PSG hedh sytë nga Barcelona. Francezët janë në kërkim të një mesfushori dhe objektivi i tyre gjendet tek ekipi kampion i Spanjës. Jo një, por dy të tillë për të arritur të paktën te njëri prej tyre. Siç citon katalanasja “Sport”,…

Fitore mes vuajtjesh, Nejmar-Mbape nderojnë PSG-në

PSG nuk ndalet dhe merr fitoren e dytë rresht. Ekipi i Tuhel triumfoi në transfertë përballë Guingampit me rezultatin 1-3. Ndeshja nisi në mënyrën më të keqe për ekipin kryeqytetas, me Roks (20’), i cili i shënoi Bufonit duke kaluar të…