Igli Tare ishte pranë talentit të PSG, zbulohen shkaqet e bllokimit të marrëveshjes!

Një prapaskenë merkato është zbuluar nga francezja “L’Equipe”, sa i përket Lacios. Igli Tare ka qenë afër arritjes së akordit për transferimin e Timoti Ueah në Romë, por gjithçka është bllokuar në momentet e fundit të merkatos.

Sulmuesi 18-vjeçar, i cili është djali i ish-sulmuesit të famshëm të Milanit, Xhorxh Ueah, ishte pranë transferimit te Lacio, por trajneri gjerman i PSG, Tomas Tuhel, ka bllokuar tratativën dhe ka vendosur të besojë në kualitetin e djaloshit të talentuar, i cili është afër rinovimit të kontratës me klubin francez.

Përveç Lacios, ishin dhe klubet e Salsburgut dhe Gallatasarait, por Tuhel vendosi veton dhe Ueah Jr vazhdon të jetë pjesë e PSG.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online