Browsing Tag

Leo Mesi

Bartomeu nuk shqetësohet: Skuadra do të reagojë dhe pa Mesin

Leo Mesi do të qëndrojë tre javë larg fushave të blerta, si pasojë e një dëmtimi në ndeshjen kundër Seviljes. Një dëmtim në momentin më të keq për kapitenin e Barcelonës, pasi në prag janë përballjet me Realin e Madridit dhe dopio sfida me…

Prapaskenat, presidenti i Sitit zbulon operacionin “Mesi”

Presidenti dhe administratori i deleguar i Mançester Sitit, Khaldun Al Mubarak ka rrëfyer një detaj interesant sa i përket merkatos së klubit anglez. Gjatë një konference për shtyp, kur është pyetur se cilin lojtar do të dëshironte të…

Mesi është njeriu i rekordeve, sonte vendosi një të ri

Lionel Mesi padyshim që është një nga më të mëdhenjtë e futbollit në të gjitha kohërat. Cilësitë e tij i dinë të gjithë dhe për të flasin edhe numrat, pasi ka fituar çdo trofe të mundshëm me klube me fanellën e Barcelonës. Do të mbahet…

Mesi kërkon “dopio-rekordin” e veçantë

Barcelona pret Alaveshin në ndeshjen hapëse të La Ligës, që do të luhet ditën e shtunë. Tifozët janë gati për të shijuar fitoren e parë, por edhe për të festuar një gol historik. Për momentin Barcelona ka shënuar 5999 gola në kampionatin…

Mesi flet si kapiten: Rikthejmë Champions-in në Barcelonë

Mbas largimit te Andres Iniesta, shiriti i kapitenit ka kaluar në krahun e Lionel Mesit. Diçka normale dhe logjike. Argjentinasi është gati të nisë sezonin e parë si kapiten i kampionëve të Spanjës. Në fjalën e mbajtur para sfidës për…

Vendimi i Mesit, a është një sinjal lamtumire?

Leo Mesi është tërhequr “përkohësisht” nga kombëtarja e Argjentinës. Ylli i Barcelonës është lodhur me presionin e madh dhe siç ka rënë dakord me teknikun Skaloni, ai nuk do të grumbullohet për ndeshjet e ardhshme miqësore. Siç raporton…

Mesi apo Ronaldo? Simeone sqaron meselenë e madhe

Gjatë Botërorit të Rusisë nuk munguan kritikat e shumta ndaj Kombëtares Argjentinase. Trajneri, shumë lojtarë, dhe Leo Mesi. Të gjithë nën akuzë. Njëri prej kritikëve ishte dhe trajneri i Atletikos, Diego Simeone. Një bisede zanore në…