Ariedo Braida: Nuk rikthehem te Milani, Mesi si… Françesko Toti!

0

Ariedo Braida, drejtori sportiv i Barcelonës, komenton mbi të ardhmen e Leo Mesit dhe qartëson zërat e rikthimit të tij tek ekipi i Milanit, klub në të cilin ka punuar për 27 vite rresht.

Mesi është një kampion i padiskutueshëm, është akoma i ri dhe sipas meje, ai do të luajë deri në moshën 40-vjeçare si Françesko Toti dhe ne as që e mendojmë ta zëvendësojmë atë.

Rikthim te Milani? Nuk kam asnjë kontakt për diçka të tillë. Është diçka e bukur për kuqezinjtë që janë rikthyer jashtëtokësorë si Paolo Maldini. I njoh të gjithë, që nga Maldini deri te Leonardo, por nuk kam patur asnjë kontakt për t’u rikthyer te Milani.

Champions? Barcelona është një klub që nuk duhet dhe nuk frikë nga asnjë kundërshtar”, përfundon Ariedo Braida.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.