“Vallëzon” me mbrojtësit e Grasshoperit, vjen vlerësimi për Zhegrovën

0

Edon Zhegrova nuk arriti të shënonte gol në ndeshjen Bazel-Grasshopers, por kjo nuk e pengoi 20-vjeçarin e talentuar të përzgjidhej në formacionin më të mirë të javës në Zvicër.

Lojtari ofensiv u huazua nga Genku te Bazeli në merkaton e janarit. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës është aktivizuar 112 minuta deri më tani me ekipin e ri, aty ku është shok skuadre me Taulant Xhakën dhe Albion Ajetin.

Në ndeshjen e fundit shtëpiake, ai e nisi ndeshjen si titullar dhe luajti 75 minuta. Loja e tij e mirë ka marrë vlerësimin e duhur dhe Zhegrova ndodhet mes 11-të lojtarëve më të mirë të kampionatit zviceran për këtë javë.

 

View this post on Instagram

 

?? Das Top-Team der 29. Runde der Raiffeisen Super League. Einverstanden? ?

A post shared by Blick Fussball (@blickfussball) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.