Kosova shkruan historinë, kualifikohet në Botërorin e hendbollit

0

Kosova ka shkruar historinë, teksa ka fituar të drejtën për të marrë pjesë në Botërorin e Hendbollit. Kombëtarja U-21 e Hendbollit ka triumfuar ndaj Taipeit Kinez me shifrat 30-26, në sfidën e luajtur në Pallatin e Sportit në Prishtinë.

Tifozët gjithashtu ishin të shumtë, duke parë që bëhet fjalë për Hendboll. Në Pallatin e Sportit ishin të pranishëm diçka më shumë se 1000 spektatorë. Një arritje historike kjo për Kombëtaren U-21, e cila drejtohet nga Fatmir Muhaxheri.

Kampionati Botëror do të zhvillohet në Spanjë dhe do të luhet në korrik të këtij viti.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.