FORMACIONET | Dy ndryshime nga Shaland, surpriza është Kololli

0

Kosova është gati për përballjen në Sofie me Bullgarinë. Trajneri Bernard Shaland ka bërë dy ndryshime në formacionin titullar të dardanëve. Zeneli i dëmtuar është zëvendësuar nga Zhegrova, ndërsa rikthim surprizë është ai i Kolollit.

Futbollisti i Zyrihut ka lënë pas shqetësimet fizike dhe është rikthyer në formacion duke zëvendësuar Paqaradën në rolin e mbrojtësit të majtë.

KOSOVA –  Muriç, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Voca, Halimi, Zhegrova, Celina, Rashica, Muriqi

BULLGARIA – Mihajlov, Popov, Bozhikov, Goranov, Ivanov, Nedialkov, Isa, Popov, Nedelev, Kostandinov, Despodov.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.