Browsing Tag

Kategoria e Pare

Përforcohet Erzeni, firmosin dy ekspertë të së Parës

Skuadra e Erzenit po merr formë dita ditës. Drejtuesit e klubit shijakas duan medoemos që të arrijnë ngjitjen në Superiore dhe për këtë skuadra ka afruar disa lojtarë me emër në Kategorinë e Parë. Futbollistët më të fundit që i bashkohet…

Teuta gjen miqësore, Pogradeci rivali i radhës

Teuta, pas eliminimit nga kupat e Europës, u fokusua te stërvitja. Tanimë trajneri Bledi Shkëmbi kërkon disa miqësore për skuadrën e tij. Të parën durrsakët e zhvilluan me Tërbunin dhe e fituan me rezultatin 4-2. Bregdetarët kanë…

Revolucion tek Egnatia, zbulohen ndryshimet

Egnatia e këtij sezoni do të pësojë ndryshime dhe kjo është diçka normale, kur edhe drejtuesit janë të tjerë. Haxhi Memolla, i zgjedhur kryebashkiak i Rrogozhinës, do të jetë presidenti i ri i klubit. Tashmë ai ka emëruar edhe…

Egnatia vendos, një kavajas sërish trajner

Egnatia ka vendosur në lidhje me trajnerin e ri, teksa pas largimit të Ilir Duros një tjetër trajner kavajas do të jetë në krye të rrogozhinazve. Drejtuesit e rinj të klubit i kanë besuar stolin Ndriçim Kashamit. Alternativat ishin disa,…

Apolonia “pazar” te Laçi, transferon një mesfushor

Artan Mergjyshi po ideon Apoloninë e sezonit të ri dhe njohjet e vjetra janë pjesë e projektit të tij. Së fundmi ai u ka kërkuar drejtuesve të bindin mesfushorin Erisildo Smaçi dhe i riu ka nënshkruar dhe do të jetë pjesë e fierakëve…

Tërbuni i beson akademisë bardheblu, firmosin tri talente

Skuadra e Tërbunit ka filluar të bëjë gati ekipin për sezonin e ardhshëm të Kategorisë së Parë. Drejtuesit e klubit pukjan kanë ruajtur pjesën më të madhe të grupit që u shpall fitues i Kategorisë së dytë, ndërsa ditën e sotme janë…

Merkato zero dhe pankina bosh, situata në Kategorinë e Parë

Në datën 14 shtator 2019 do të nisë kampionati i Kategorisë së Parë për sezonin e ri 2019-2020. Gjatë kësaj periudhe të merkatos, pjesa më e madhe e skuadrave kanë lëvizur me ndryshime në pankina, por edhe me emra të rinj futbollistësh.…

Lushnja gjen edhe portierin, ia merr Egnatias

Ndryshe nga të gjitha skuadrat e tjera të Kategorisë së Parë, Lushnja i ka nisur përgatitjet e saj për sezonin e ri, e njëherësh ka patur lëvizje në merkato. Pasi morën Endrien Maganin dhe Ledion Ruçon, lagunarët kanë gati përforcimin e…

Mori elozhe nga Ze Maria, Zhivanaj: Firmos shpejt

Skuadra e Tërbunit po tregohet racionale në këtë merkato vere. Pasi kanë rikonfirmuar të gjithë titullarët e sezonit të kaluar, gjatë muajit qershor drejtuesit e klubit verior bënë disa afrime. Deri më tani kanë nënshkruar me mesfushorët…

Shënkolli pa trajner, Kruja: Ika për arsye personale

Dita e shtunë ka qenë e fundit e Alket Krujës në stolin e skuadrës së Shënkollit, që e mori në sezonin e kaluar në një situatë jo fort të mirë në renditje. Fundi ka qenë shumë pozitiv, pasi në drejtimin e Krujës kjo skuadër arriti të…

Ilir Allmuça lë Dinamon, Ervis Kaja drejt Gjermanisë

Dinamo po humb shumicën e titullarëve. Mendohej se do të ndodhte ndryshe dhe blutë do përforcoheshin dhe do synonin elitën, por shenjat e para nuk janë pozitive. Të fundit që përfliten si të larguar janë mbrojtësit Ilir Allmuça dhe Ervis…

Kuka e Boçi tek Erzeni? Administratori Keçi sqaron gjithçka

Në këtë periudhë të merkatos, te skuadra e Shijakut kanë rreth dy javë që nuk po lëvizin. Pasi kanë siguruar shërbimet e Idakvo, Dikson dhe Zuna, në klubin e Erzenit deklarojnë se tashmë vëmendja është te ardhja e tre lojtarëve nigerianë,…

Devolli ende në ajër, donatori Xhaçi: Organizoni skuadrën!

Devolli është skuadër debutuese në Kategorinë e Parë dhe pritej më shumë optimizëm në atë klub gjatë kësaj periudhe. Deri më tani ende nuk është bërë asnjë lëvizje në merkato. Me kalimin e kohës edhe tregu varfërohet dhe bëhet e…

Apolonia zyrtarizon Vrapin, tratativa me Voglin e Sharavollin

Skuadra e Apolonisë ka bërë fakt projektin e trajnerit Artan Mergjyshi, i cili dy ditë më parë deklaroi për Sportekspres.com se ka në plan tre futbollistë që kanë luajtur në Kategorinë e Parë sezonin e kaluar. Gelando Sharavolli, që luajti…

Eksod tek Egnatia, trajneri Duro mesazh bashkisë

Egnatia po shpërbëhet gradualisht dhe trajneri Ilir Duro ka lëshuar alarmin.  Largimet nga rrogozhinasit janë të shumtë, ndërkohë që klubi sikurse dihet menaxhohet nga bashkia. Tekniku kavajas ndan shqetësimin e tij me SportEkspres.com dhe…

Kastrioti gati për start, Rustami: Merkato për Superioren

Pasi në stolin e Kastriotit u caktua Ramadan Ndreu, merkato e kësaj skuadre ka patur lëvizje në hyrje e daljet. Drejtuesit e klubit kanë qenë të përgatitur për çdo situatë, madje me strategji të qartë për lojtarët e rinj, duke i kontraktuar…

Jasmin Raboshta drejt rikthimit, e do një shkodran

Jasmin Raboshta mund të rikthehet në Shqipëri, pas eksperiencave në Turqi. Sulmuesi shkodran, tashmë 29 vjeç, së fundmi ka marrë një ofertë nga Besëlidhjes bëjnë me dije burime të Sportekspres.com pranë klubit lezhjan. Trajneri Elvis…

Plori nuk mban sekrete: I dua këta tre lojtarë te Besëlidhja!

Gjatë kësaj periudhe, shumë emra dalin në merkato nga skuadra të ndryshme. Te Besëlidhja kërkojnë të jenë konktretë dhe nuk duan të bëjnë shumë zhurmë për ata që kanë afruar. Këtë e deklaron për SportEkspres.com trajneri Elvis Plori, i cili…

Merkato “teorike” tek Apolonia, sa shumë emra në listë!

Pas uljes në pankinë të Artan Mergjyshit, te Apolonia ka patur lëvizje. Vendosja e të gjithë ndihmësave të Mergjyshit ishte hapi i parë, ndërkohë që për merkato ka vetëm një listë dëshirash dhe asgjë konkrete. Madje duhet thënë se deri më…

Shkumbini në ajër, Bano: Nuk kam asnjë kontakt me drejtuesit

Pushime verore të zgjatura po kalon Shkumbini, që këtë sezon u ngjit në Kategorinë e Parë. Skuadra peqinase nuk e ka gjetur ende mundësinë që të organizohet në prag të sezonit të ri, që nis më 14 shtator. Në pritje ka mbetur edhe trajneri…

Lajm i keq për Maganin, operohet mbrojtësi kavajas

Një nga lojtarët kryesore të Besës do të humbasë fazën përgatitore, pasi ditën e sotme ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale. Bëhet fjalë për mbrojtësin Besmir Kullolli, i cili ka postuar edhe një foto në rrjetet sociale. Klubi kavajas e…

Egnatia sfidë politikës, Hazbiu: Nuk presim më gjatë!

Egnatia ka marrë pushimet që nga mbyllja e kampionatit. Sinjalet për riorganizimin e skuadrës kanë munguar, kushtëzuar kjo edhe nga administrimi bashkiak i klubit. Deri më tani është larguar mbrojtësi lushnjar Ledion Ruço, ndërkohë që…

Nuk ka pension për Stavri Nicën!

8 korrik 1954 - 8 korrik 2019, kjo është jeta kalendarike 65-vjeçare e Stavri Nicës. Nga sot në pension, por një jetë e kaluar mes familjes, shoqërisë e sportit në veçanti, e ka evidentuar Stavrin si një emër popullor në pankinat e…

U largua nga Kukësi, Ndreu e do mesfushorin te Kastrioti

Edhe pse po i largohen disa nga futbollistët e sezonit të kaluar në Kategorinë Superiore, Kastrioti i Kategorisë së Parë në këtë sezon të ri i kundërpërgjigjet kësaj situate me afrimet që po bën. Pasi është ulur në stol Ramadan Ndreu, u…