Browsing Tag

Kategoria e Pare

Një rikthim te Lushnja, nisin “dhuratat” e merkatos

Lushnja po lëviz në merkato dhe ditën e djeshme është konfirmuar një afrim i rëndësishëm. Bëhet fjalë për një njohje të vjetër si mbrojtësi Ledjon Ruço, i cili në sezonin e kaluar ishte pjesë e Egnatias. Ai luajti 21 ndeshje me…

Apolonia në sulm, Mërgjyshi: Ju tregoj objektivat e merkatos!

Dy emra të lakuar në merkaton e kësaj vere janë edhe Marlind e Rei Nuriu, të dy lojtarë të Dinamos në sezonin e kaluar. Edhe pse dy ditë më parë këta futbollistë kanë rënë parimisht dakord që të luajnë me Erzenin, trajneri i Apolonisë,…

Gjyla nuk lëviz nga Lushnja, akord edhe me Broshkën

Dy ditët e para të muajit korrik kanë qenë intensive për kryetarin e Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe. I zgjedhur në mandatin e dytë të tij në këtë post, ai nuk harroi futbollin, nisur edhe nga koha e shkurtër që ka mbetur për të nisur…

Eksod te Dinamo, tre titullarë drejt largimit

Shumë skuadra po pësojnë ndryshime gjatë kësaj periudhe, ndërkohë që një prej ekipeve që po “shpërndahet” gradualisht është Dinamo. Largimi i donatorëve Nuriu po sjell efektet e para në skuadër, teksa fillimisht ishte drejtori teknik, Artan…

Erzeni pazar te Dinamo, akord me Marlind dhe Rei Nuriu

Mbrojtësi Marlind Nuriu dhe mesfushori Rei Nuriu janë dy largimet e mundshme nga Dinamo e sezonit të kaluar. Destinacioni i tyre është Erzeni, klub me të cilin të dy futbollistët  kanë rënë parimisht dakord. Lajmin e konfirmon për…

Çelhaka larg Besës, tani me “busull” nga Superiorja

Pas mbylljes së sezonit të kaluar, nga Besa u larguan disa titullarë si Çaço, Danaj, Albi Çekiçi, Mziu, Dikson e Mellugja. Edhe pse presidenti Bizhdili e trajneri Magani kanë deklaruar se nuk do të ketë më largime, sulmuesi 24-vjeçar, Alked…

Fetollari konfirmon Branicën, Pogradeci e merr seriozisht

Peqinasi Klejdis Branica, i cili sezonin e kaluar doli golashënuesi më i mirë në Kategorinë e Parë me 14 gola, portieri Mateo Boçi që e mbylli me Tërbunin, si dhe mesfushori Alton Shkëmbi që luan me skuadra inferiore në Greqi, janë emrat e…

Suta tek Elbasani? Tekniku: Mora dy oferta, por kam kontratë

Trajneri i Luzi 2008, Anxhelo Suta, ka dalë këto ditë në skenën e merkatos për stolin e Elbasanit. Në një bisedë me SportEkspres.com, ai deklaroi se gjatë këtyre ditëve i kanë ardhur dy oferta nga klube të Kategorisë së Parë, por jo…

Magani e do me ngulm, Kaja drejt rikthimit

Mbrojtësi Ervis Kaja është pranë rikthimit te skuadra e tij mëmë, Besa. Mbrojtësi shtatlartë shikohet si një përforcim serioz në radhët e repartit të prapavijës te skuadra kavajase. Ngjitja në Kategorinë Superiore është deklaruar si…

Kastrioti do rikthimin në elitë, gati dy afrimet e para

Një mbrojtës dhe një sulmues, kjo është merkato e ditës së sotme për skuadrën e Kastriotit. Këtë herë me ish-lojtarë të Superiores, teksa mesfushori Xhulio Mehmeti dhe sulmuesi Emir Rezi, të cilët luajtën me Kamzën sezonin e fundit, tashmë…

Elvis Plori thotë “po”, Besëlidhja “ndez motorët”

Starti i përgatitjeve për sezonin e ri te Besëlidhja ende po vonon, por Besëlidhja ka përveshur mëngët në merkato dhe këtë e nis nga stoli. Drejtuesit e skuadrës lezhjane kanë bërë publik lajmin se kanë gjetur akordin me shkodranin Elvis…

Merkato dhe përgatitjet, Bregu tregon planin e Apolonisë

Për skuadrën e Apolonisë, muaji qershor ishte vendimtar për trajnerin e ri. Artan Mërgjyshi ishte i përzgjedhur dhe u mendua se do të sillte menjëherë emra të dëgjuar, por administratori i klubit fierak, Olsi Bregu, deklaron për…

Bubeqi: Skuka lojtar kyç, na duhen edhe dy përforcime

Gjatë kësaj periudhe, te skuadra e Korabit i kanë kushtuar rëndësi rinovimeve të futbollistëve bazë në sezonin e kaluar, por kanë bërë edhe disa afrime, mes tyre edhe sulmuesi Albi Xhebrahimi. Ndërkohë te skuadra dibrane ka edhe një…

Çela krutan edhe një vit, Ndreu: Do ketë edhe përforcime

Kastrioti po mendon për sezonin e ardhshëm dhe drejtuesit fillimisht zëvendësuan trajnerin Bledar Devolli me një njohje të vjetër, Ramadan Ndreun. Disa nga titullarët janë larguar, por ka edhe nga ata që do të mbeten pjesë e krutanëve edhe…

Merkato, Devolli hedh sytë nga Maqedonia e Veriut

Këto ditë të nxehta të qershorit, administratori i Devollit, Nesti Binishi, është duke vëzhguar për lojtarë tregun maqedonas të futbollit. Për SportEkspres.com, ai deklaron se për sezonin e ri mundet që te skuadra e tyre të afrohen dy…

Trajneri i ri i Besëlidhjes, ka një duel dhe një favorit

Merkato te Besëlidhja është e kushtëzuar nga emërimi i trajnerit të ri, i cili do t pasojë Vladimir Gjonin e larguar në mbyllje të sezonit të kaluar. Gjatë muajit qershor kanë qarkulluar disa emra, për më i lakuari është shkodrani Elvis…

E konfirmuar: Shehu “dem i kuq”, ka mbetur vetëm firma

Partizani përforcon mesfushën, teksa afron një element të perspektivës si Julian Shehu. Mesfushori, i cili spikati me Kastriotin sezonin e fundit, duke arritur të fitonte edhe një vend titullari me Shqipërinë U21, parimisht ka një…

Pogradeci godet në merkato, Terrolli zbulon dy afrimet!

Në hapësirën e merkatos, te Pogradeci më shumë po synojnë futbollistët e dalë nga ekipet e tyre zinxhir ndër vite, por edhe ish-lojtarë që kësaj skuadre i kanë shërbyer sezone më parë. Këtë herë “grepat” e drejtuesve liqenorë janë hedhur…

Ilir Gjyla: Lushnjën e duan të gjithë, ju tregoj sekretin

Edhe pse ka tre javë pushim nga mbyllja e sezonit të kaluar, te skuadra e Lushnjës nuk është ndjerë kjo pauzë. Stafi teknik e drejtuesit e klubit i kanë bërë planet për sezonin e ri dhe këtë situatë pune e deklaron për SportEkspres.com vetë…

Pritej në Shijak, Mëllugja zgjedh Superioren: Kam firmosur!

Ditë më parë, tek Erzeni deklaruan se kishin hyrë në bisedime me mesfushorin matjan të Besës, Donald Mëllugja. Madje të martën paradite ai pritej që të firmoste me shijakasit, por nuk ka ndodhur kështu. Vetë Mëllugja deklaron për…

Birja: Korabi synon Superioren, ju tregoj arsyen e rinovimit!

Peqinasi 30-vjeçar i katërkëndorit të Korabit, Kadri Birja, është rinovimi i radhës te skuadra dibrane. Vetë gardiani deklaron për Sportekspres.com se i ka qëndruar besnik skuadrës që ai tashmë e quan si të zemrës. Sa i përket ofertave nga…

Merkato e Besës, Klejdi Zenelaj zbulon strategjinë

Gugash Magani do të mbetet në krye të Besës, ndërkohë drejtuesit po punojnë pa shumë bujë në merkaton e kësaj vere. Sekretari i klubit kavajas, Klejdi Zenelaj, për SportEkspres.com deklaron se  Besa po i kushton vëmendje elementit të ri,…

E ardhmja e Shehut dhe Bardhit, Vogli hap “kartat”

Pas përfundimit të sezonit të kaluar në Kategorinë Superiore, nga Kastrioti pati disa largime dhe i pari e hapi “lojën” trajneri Bledar Devolli. Më pas e njëjta gjë ndodhi me disa lojtarë, si Arlind Kalaja, Roxher Zhunio, Dajan Shehi dhe…