VIDEO | Roma ndëshkon Juventusin, Florenci dhe Xheko protagonistë

0

Roma ka mundur në “Olimpico” Juventusin me rezultatin 2 – 0. Autori e golave në këtë 90 ndeshje ishin Florenci dhe Xheko. Kur mbeten edhe dy ndeshje në përfundim të kampionatit verdhekuqve u lind e drejta për të besuar ende në arritjen e vendit të katërt.

90 minutëshi i sotëm u karakterizua me një lojë me pak raste me të dyja skuadrat që u treguan të kujdesshme gjatë 45 minutave të para të takimit. Në të dytën vendasit filluan të të tregoheshin skuadra më kërkuese deri sa erdhi goli i vetëm i takimit.

Roma 2 – 0 Juventus
Shënues: Florenci 79’, Xheko 90+3’

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.