Browsing Tag

Iliria

Nis eksodi tek Iliria, Xhebrahimi: Erdhi momenti i largimit!

Merkato sapo ka nisur dhe tek Iliria e Fushë-krujës mund të ketë një eksod. Futbollistët të cilëve u kanë mbaruar kontratat janë të lirë dhe të gatshëm të largohen. Njëri prej atyre është edhe sulmuesi Albi Xhebrahimi, i cili për…

Iliria, Gjokeja: As që e mendojmë mbijetesën!

Sajmir Gjokeja është një nga lojtarët me më shumë eksperiencë tek Iliria dhe me shumë mundësi edhe në gjithë Kategorinë e Parë. Anësori i fushë-krujasve beson se ekipi i tij vetëm matematikisht nuk e ka siguruar mbijetesën, teksa thekson se…

Iliria pret Veleçikun, Sala: Nuk na lejohen gabimet!

Të shtunën Iliria pret në “Redi Maloku” skuadrën e Veleçikut, që kryeson pesëshen që lufton për mbijetesë në Grupin A të Kategorisë së Parë. Fushë-Krujasit kishin luhatje gjatë fazës së dytë dhe nuk u renditën dot në pesëshen e parë.…

Iliria fiton duelin e mbijetesës, vendos Xhaferri

Një gol i Xhaferrit 13 minuta përpara fundit të ndeshjes i ka dhuruar tre pikë të rëndësishme në garën për mbijetesë ekipit të Ilirisë përballë Burrelit. Mjaftuan vetëm dy minuta lojë për t’u zhbllokuar sfida. Kabiru kaloi vendasit në…

Zhbllokohen financat tek Iliria, trajneri jep lajmin e mirë

Muaji janar ka patur shumë dritëhije te skuadra e Ilirisë së Fushë Krujës, pasi financat e munguara detyruan një pjesë të skuadrës që të bojkotonte stërvitjen. Ndërkohë që ky problem tashmë është zgjidhur dhe trajneri Fatmir Sala deklaron…

Ilira thyhet në shtëpi, Veleçiku vijon ngjitjen

Është mbyllur dhe ndeshja e fundit e javës së 13-të në Kategorinë e Par. Iliria e Fushë-Krujës është mundur në shtëpi minimalisht nga skuadra e Veleçikut, e cila tani e sheh veten në vendin e pestë. Ka mjaftuar një gol i Tomas në minutën…

Ditë miqësoresh, Kukësi e Kastrioti në fushë

Kukësi dhe Kastrioti e kanë shfrytëzuar pushimin e kampionatit për të zhvilluar edhe nga një ndeshje miqësore, pasi është e nevojshme të ruhet ritmi i garës. Verilindorët rikthehet në shtëpi dhe në stadiumin “Zeqir Ymeri” do të përballen me…

Iliria vijon merkaton, përforcon mesfushën dhe sulmin

Ilira po vijon merkaton dhe drejtuesit po kujdesen që ta kompletojnë skuadrën në të gjitha repartet. Së fundmi mësohet se është arritur marrëveshja me dy futbollistë. Kledjan Demiraj dhe Jurgen Kulli mund të konsiderohen pjesë e skuadrës…

Vora “shuplakë” Ilirisë, lëvizje të shumta në merkato

Vora do të garojë këtë sezon në Kategorinë e Parë dhe ka afruar disa lojtarë në merkato, Bie në sy Emiljano Veliaj, mesfushori i njohur që për vite të tëra ka luajtur në Superiore, madje duke fituar edhe Kupën e Shqipërisë me Besën e…

Probleme pagash te Iliria, largohen 3 titullarë

Iliria ka nisur përgatitjet që më 4 janar, por edhe pse kanë kaluar tre ditë përgatitje, disa nga lojtarët kryesorë nuk kanë dalë ende në stërvitje, edhe pse janë njoftuar nga stafi teknik. Kështu, sulmuesi Anton Lleshi, mesfushori Donald…

Iliria kthen me “këmbë në tokë” Apoloninë

ILIRIA 3-1 APOLONIA Shënues: Lleshi 9', Mëllugja 75', Zuna 90' /  Krasniqi 15' (11-m) ILIRIA: Baku, Boçi, Paplekaj (Xhabrahimi 64'), Dulo, Turkaj, Doçi, Mëllugja, Bardhi, Kurti (Zuna 46'), Berberi (Sala 87'), Lleshi.…

Iliria zyrtarizon skuadrën e re dhe “kërcënon” Tiranën

Te Iliria u kanë dhënë dje fund përgatitjeve për ndeshjen e parë të sezonit, që do ta zhvillojnë në "Selman Stërmasi" ndaj Tiranës. Fushë-krujasit këtë sezon do të jenë pjesë e grupit B, dhe kalendari u ka rezervuar si përballje të parë…

Iliria i “rrëmben” kapitenin Burrelit

Iliria e Fushë-Krujës po punon qetësisht në merkaton verore, por deri tani ka bërë disa goditje të zgjuara, sepse është përforcuar në çdo repart, me emra si Turkaj, Gjokeja, Xhambrahimi, Anton Lleshi e portieri Ujkaj. Sport Ekspres mëson…

Laçi ndalet edhe në Fushë-Krujë, debuton Uzuni

Laçi vazhdon serinë e miqësoreve në prag të sezonit të ri dhe sot ka luajtur një miqësore në Fushë-Krujë, kundër Ilirisë. Përfundoi 2-2, me të gjithë golat të shënuar në pjesën e dytë. Pjesa e parë pati ritëm të mirë, por asnjë gol,…

Lumë golash në Fushë-Krujë, fiton Iliria

Skuadra e drejtuar nga Fatmir Sala ka mundur miqtë nga Shënkolli. Spikasin sulmuesit, Xhabrahimi e Danaj realizojnë dygolësha Bujar Balliu Iliria-Shënkolli           4-3 Shënues: Bardhi 7’(11-m), Xhabrahimi 25’, 50’, Paplekaj 75’/…

Speciale/ Iliria e Fushë-Krujës, çerekshekulli histori

Trajneri i parë, Kujtim Kaziu, rrëfen emocionet në këtë 25-vjetor të themelimit. Qyteti i vogël ka ditur, përtej vështirësive, të ruajë e përsosë traditat pozitive në futboll Nga: Fatmir Efica Çdo skuadër futbolli ka të drejtë të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online