Sala: Iliria në grupin e jugut lajm pozitiv, të paktën aty luhet futboll

0

Pas një heshtjeje disi të gjatë, te Iliria duket se kanë nisur lëvizjet e para për sezonin e ri, ku do të synohet ndërtimi i një ekipi më kompakt. Është vetë tekniku Fatmir Sala, që për “Sport Ekspres” tregon planet e së ardhmes, synimet në merkato, por nuk lë pa komentuar edhe përfundimin e skuadrës së tij në grupin B.

– Z. Sala, çfarë po ndodh me Ilirinë për momentin?

Ne vijojmë të jemi me pushime dhe vetëm më  24 korrik do mblidhemi, për të nisur përgatitjet për sezonin e ri.

– Cilat janë pritshmëritë tuaja për sezonin e ri, duke qenë se tashmë jeni pjesë e grupit B?

Objektivi ynë dihet që është qëndrimi në kategori, nuk është se presim të shpallemi kampion. Megjithatë, presim të zhvillojmë një sezon më të mirë se dy edicionet e fundit.

– Skuadra juaj përfundoi në grupin B. Më mirë apo më keq për ju?

Të them të drejtën, kalimi në grupin B na rrit shpenzimet, dhe për një ekip me buxhet bashkie dihet sa e vështirë është. Megjithatë, të paktën në jug luhet futboll, në qoftë se je i zoti merr pikë edhe jashtë.

– A i keni piketuar lojtarët që do të mbani në skuadër nga pjesa që mbyllën sezonin me Ilirinë?

Të gjithë lojtarët që kanë qenë pjesë e formacionit do t’u ofrohet kontratë rinovimi.

– Po afrime, keni kryer ndonjë, apo synoni të kryeni?

U kemi kërkuar ish lojtarëve që kanë spikatur në të shkuarën te Iliria që të bëhen pjesë e jona, megjithatë ende nuk kemi marrë përgjigje, jemi në pritje!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.