Hamilton jashtëtokësor, Ferrari është në “gjumë”

Kampionati botëror i Formula 1 ka një dominues dhe ai quhet Luis Hamilton. Anglezi dëshmon vit…

VIDEO | Hemilton nuk zhgënjen në shtëpi, Fetel “e bën baltë”

Luis Hemilton është shpallur fituesi i pistës britanike. Piloti i Mercedes e nisi në vend të…

Hamilton i paprekshëm në Francë, vjen fitorja e gjashtë

Dominimi i Luis Hemilton dhe Mercedes në Formula Uno ka vazhduar edhe në pistën e Francës.…

Rosberg: Vettel e meritoi dënimin, Hamilton rrezikoi përplasjen

Një dalje nga pista i kushtoi shumë gjermanit Sebastian Vettel në pistën e kanadasë. Piloti i…

Humbi garën nga penalizimi 5 sekondësh, shpërthen Fetel: Vendim absurd!

Gara e sotme e Formula 1 në Montreal, Kanada, pati shumë polemika dhe një podium surprizë.…

VIDEO | Polemika në Formula Uno, Hamilton fiton pas penalizimit të Vettel

Sebastien Vettel dhe Ferrari s’mundën të festonin vendin e parë në pistën kanadeze. Gjermani kaloi i…

VIDEO: Takim kampionësh, Ronaldo dhe Hamilton “çmendin” Monte Carlon

Ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo, ka qenë sot i pranishëm në Monte Carlo, aty ku është…

Formula 1: Mercedes pa rivalë, Hamilton merr stafetën

Edhe në Spanjë histori e njëjtë: Mercedes triumfon sërish me 2 pilotët e saj, 5 dopieta…

Bottas i pakapshëm në prova, Hamilton dhe Vettel në ndjekje

Valtteri Bottas ishte i pandalshëm në provat zyrtare në Spanjë. Piloti finlandez regjistroi kohën më të…

Dominim gjerman, Botas më i shpejti edhe në Azerbajxhan

Më në fund pas mbi dy orësh është vendosur linja e nisjes së garës së nesërme…

Hemilton triumfon në Bahrein, Lekler dhe Ferrari të pafat

Çmimi i Bahreinit përfundoi me një fitore dramatike të Luis Hemilton. Pjesa më e madhe e…

Testet në Barcelonë: Dominon Ferrari, Mercedes “enigmatik”

Jemi në javën e dytë të testeve në Barcelonë, ku skuderitë e Formula 1 po bëjnë…

Hamilton mbret në pistë, i çmendur me pushime

Në mars nis Botërori i Formula 1, por Ljuis Hamilton nuk bën pushime normale, me plazh…

Merr fund gjithçka, Hemilton fiton titullin e pestë kampion

Luis Hemilton është kurorëzuar si kampioni i Formula 1 për vitin 2018. Anglezi u rendit i…

Hamilton në “Pole Position”, sa shumë gabime te Ferrari

Luis Hamilton ka siguruar vendin e parë në prova zyrtarë në pistën e Suzukës në Japoni.…

Triumf pa turp, Hamilton i pari me urdhër

Ljuis Hamilon me Mercedesin e tij ka triumfuar në Çmimin e Madh të Soçit në Rusi,…

Soçi, “pole” është pronë e Mercedes

Asnjë surprizë, asnjë rivalitet, Mercedesi është tepër i fortë për Ferrarin dhe rivalët e tjerë. Provat…

Formula 1: Hamilton lundron i qetë, Fetel “luftë” për vendin e dytë

Ljuis Hamilton ka fituar edhe Çmimin e Madh të Hungarisë, gara e 12-të e Botërorit në…

Mjafton pak shi, Mercedesi “mbyt” Ferrarin

Ljuis Hamilton do ta nisë nga vendi i parë garën e nesërme në Hungaroring, pasi ka…

Hamilton kalon Ronaldon e Nejmarin, Mercedezi e “mbulon” me para

Luis Hamilton sapo ka nënshkruar një kontratë me shifra të padëgjuara më parë në në Formula…

Formula 1/ Gara e Austrisë kthen përmbys kampionatin, fiton Verstapen

Formula 1 ka patur emocione të forta në garën e Austrisë. Kjo garë u fitua nga…

Hungaria ringjall Ferrarin, Fetel kthehet perfekt

Në pistën e preferuar, atë të Hungarisë, Fderrari është kthyer fuqishëm. Sebastian Fetel ka garuar në…

Hamilton nuk gabon në Angli, niset i pari

U zhvilluan dje provat zyrtare të Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe dhe ka dominuar…

Mercedesi është perfekt, por Fetel shkëputet sërish në krye

 Mercedesi bën ligjin edhe në Çmimin e Madh të Austrisë, duke triumfuar për të katërtën garë…

Formula 1/ Hamilton kthehet fuqishëm në Montreal

Ljuis Hamilton, piloti britanik i Mercedesit, dominon Çmimin e Madh të Kanadasë dhe i afrohet kryesuesit…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online