Hamilton kalon Ronaldon e Nejmarin, Mercedezi e “mbulon” me para

0

Luis Hamilton sapo ka nënshkruar një kontratë me shifra të padëgjuara më parë në në Formula 1 me skuderinë Mercedes për dy sezonet e ardhshme.

Sipas asaj që raporton “BBC”, piloti 33-vjeçar do të përfitojë 50 milionë euro në sezon (neto) shifër kjo që kalon pagat vjetore të yjeve të futbollit si Nejmar JR dhe Kristiano Ronaldo.

I vetmi  futbollist qe ia kalon kampionit të Formula 1 është Lionel Mesi. “Pleshti” përfiton rreth 55 milionë euro në sezon nga kontrata e tij e re me klubin e Barcelonës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.