Hamilton i paprekshëm në Francë, vjen fitorja e gjashtë

0

Dominimi i Luis Hemilton dhe Mercedes në Formula Uno ka vazhduar edhe në pistën e Francës. Piloti anglez nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren, duke bërë një ndër garat më të mira në karrierë.

Hemilton mbajti një diferencë prej 18.056 sekondash me kolegun Valteri Botas që mbajti vendin e dytë pavarësisht përpjekjeve të vazhdueshme të Sharl Lekler, i cili duhet të mjaftohet me vendin e tretë në podium.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online