Browsing Tag

Grezda

Grezda në shitje, Rejnxhërs merr ofertë nga ekipi i Ligue 1

Eros Grezda e ka mbyllur me Rejnxhërs. Pas një viti me shumë ulje-ngritje në Skoci, sulmuesi i kombëtares pritet të transferohet në një ekip tjetër. Vetë trajneri Xherrard ka konfirmuar pak javë më parë se do të ketë shumë largime dhe pas…

Grezda drejt “divorcit” në Skoci, Xherard e paralajmëron

Aventura e Eros Grezdës në Skoci me Gllazgou Rejxhërs nuk duket se do të ketë një fund të lumtur. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare ka humbur besimin e trajnerit Stiven Xherard dhe nuk shfaqet prej më shumë se një muaji as në stolin e…

Grezda pushim, një shqiptar “vret” kampionatin në Skoci

Gllazgou Rejnxhërs nuk shkoi dot më shumë se një barazim 1 -  1 në transfertën ndaj Hibernian. Skuadra e drejtuar nga Stivën Xherard zhbllokoi e para takimin, ndërsa rezultati u barazua falë golit të sulmuesit me origjinë shqiptare të…

Xherrard për Grezdën: Duhet të më bindë, pasi i kam besuar

Trajneri i mirënjohur i Rejnxhërsit, Stiven Xherrard ka folur sot për “Scotish Sun”, ku më shumë është ndalur të sulmuesi kuqezi, Eros Grezda. Marrëdhëniet mes dyshes kanë qenë shumë të mira, por forma me ulje-ngritje e sulmuesit 23-vjeçar…

Tifozët e admirojnë, Xherrard duhet t’i besojë Grezdës

Eros Grezda ka pasur një gjysmësezoni me shumë ulje-ngritje në Skoci, pasi me skuadrën e Rejnxhërsit nuk është se ka shkëlqyer. Gjithsesi, 23-vjeçari ka pasur disa momente shumë të mira, çka kanë mjaftuar që tifozët e Rejnxhërsit ta…

Grezda gëzon si titullar, minuta dhe për Demirin në Ukrainë

Javë pas jave Eros Grezda po arrin gjendjen e tij më të mirë. Anësori kuqezi sot e nisi nga minuta e parë ndeshjen e kampionatit mes Harts dhe Rejnxhërsit. 23-vjeçari luajti për 64 minuta, për kur po linte fushën e lojës mori dhe një karton…

Grezda euforik: Kjo është Shqipëria që duam!

Eros Grezda është një prej lojtarëve që premton shumë për Shqipërinë. Pas ndeshjes, anësori ishte mjaft entuziast për këtë sukses teksa për “Supersport” në emisionin “Kuq e Zi” foli me superlativa për skuadrën. “I falënderoj çunat për…

Grezda “yll” në Skoci, vlerësohet si më i miri i javës!

Eros Grezda është një prej lojtarëve prej të cilët presim shumë. Anësori u transferua një Skoci te ekipi i Rejnxhërist, por ju desh pak kohë për të marrë veten nga lëndimi dhe për të treguar vlerat e tij. Ndaj Madhëuell gjakovari shënoi dy…

Grezda: E kam pritur këtë shans, do tregoj veten

Eros Grezda ka qenë përkrah trajnerit të Gllazgou Rejnxhërs, Stivën Xherard, në daljen për shtyp për takimin e së dielës ndaj Madhëuell. Dëmtimi i Rajan Kent dhe pezullimi i sulmuesit Kandeiash i kanë dhënë një shans të artë sulmuesit…

“Krimi kibernetik”, e pëson lojtari i Kombëtares

Ndonëse është transferuar që në merkaton e verës, vetëm këtë fundjavë Eros Grezda mundi që të debutonte me skuadrën e Rejnxhërs. 55 minuta për anësorin kuqezi, i cili goditi shtyllën në fraksionin e dytë, por skuadra e tij arriti që të…

Xherard shfryn ndaj lojtarëve: Tregoni vlerat, përndryshe ikni

Stivën Xherard ka folur me tone të ashpra ndaj lojtarëve të tij pas eliminimit të Rejnxhërsave nga Kupa  e Skocisë. Ish-kapiteni i përfaqësueses angleze e ka pasur të vështirë të mbajë nën kontroll veten e tij para gazetarëve në konferencën…

Debutimi europian i Grezdës, sa pranë lavdisë!

Nuk ka ardhur ende momenti që Eros Grezda të luajë titullar te Reinxhers FC në Skoci, por pak nga pzk forma e tij fizike po rritet dhe tashmë trajneri Stivën Xherard po i jep minuta. Sot sulmuesi i kombëtares sonë luajti 23 minuta në…

Xherard i lumtur për Grezdën: Tani është gati!

Eros Grezda është bashkuar menjëherë me skuadrën e tij pas dy ndeshjeve të Kombëtares. Tek Rejnxhërs duket se e ka pritur mjaft mirë trajneri Stivën Xherard, i cili është mjaft i lumtur që do ta ketë të gatshëm lojtarin kuqezi për ndeshjen…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online