Kukësi-Kastrioti e trukuar? Ja si reagojnë dy klubet

Hijet e trukimit vazhdojnë të prekin klubet shqiptare. Së fundmi e përditshmja sportive “Panorama Sport”, ka…

Superiorja drejt shtyrjes, presidentët e klubeve “kokë më kokë”

Liga profesioniste ende nuk ka nisur të marrë jetë plotësisht, por klubet janë duke punuar dhe…

Kastrioti ngre zërin: Superiorja na takon neve!

Futbolli shqiptar ndodhet në një udhëkryq interesant. Luftëtari dhe Flamurtari duhet të shlyejnë brenda afatit borxhet…

Kombëtarja zbarkon në Paris, FSHF nxjerr në treg biletat

FSHF ka njoftuar daljen në treg të biletave për takimin Francë – Shqipëri. Ndeshja e vlefshme…

“Arena Kombëtare” dhe emri i ri, FSHF vjen me një lajmërim të rëndësishëm

Punimet në stadiumin e ri kombëtar vazhdojnë dhe ndodhen në fazën e fundit të tyre. Të…

Futbolli shqiptar humb një legjendë, “shuhet” Fatmir Frashëri

Sot, Fatmir Frashëri është ndarë nga jeta. Figura e shquar e futbollit shqiptar i ka dhënë…

“Gjithçka e paracaktuar, ja pse vendimi i CAS është i njëanshëm!”

Klubi i Skënderbeut ka reaguar pas vendimit të CAS për të lënë në fuqi dënimin e…

Ndryshimet në Kategorinë e Parë, KE vuri “dorën në plagë”

Duke qenë se në mbledhjen e ditës së premte Komiteti Ekzekutiv pranë FSHF-së mori disa vendime…

Katër klube në rrezik, shpëtimi i tyre në duart e… politikës

31 korriku është data e parafundit, e fundit është 5 gushti, kur klubet e Superiores mund…

Revolucion në strukturë, ja si ndryshon Kategoria e Parë dhe e Dytë

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ekzekutiv janë miratuar disa propozime për ndryshimin e strukturës së…

Të huajt “mollë sherri”, Superkupa sërish në “zheg”

Komiteti Ekzekutiv, i mbledhur sot, ka miratuar strukturën dhe skemë për Kategorinë Superiore. Nga sezoni 2019-2020…

Bisedimet me qeverinë dhe konsolidimi i Ligës Profesioniste, flet presidenti Libohova

Presidenti i Ligës Profesioniste, Edvin Libohova, ka dhënë një intervistë për “Supersport”, ku ka folur në…

Shuplaka e dytë nga Kosova, si po na e “zhytin” Superioren

Në Kosovë, edhe pse u stepën fillimisht, sot kanë kaluar amendamentin që u jep mundësinë kompanive…

Prapaskena me Edi Rejën dhe VIP-at, Duka “godet me pambuk”

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka dhënë një intervistë për “Supersport”, ku ka…

Takim i përzemërt me drejtues të Luginës, Duka premton mbështetje për Preshevën

Sot paradite, presidenti i FSHF-së Armand Duka, ka pritur përfaqësuesit e KF Lugina, nga Lugina e…

“Takaj-Rama 1-0”, 100 ditët dhe topi i shfryrë i qeverisë

“Zoti Rama, do të na thoni një datë, se këto 100-ditëshat na duken si premtime elektorale”.…

Duka: Fitore që rikthen atmosferën pozitive, luftojmë deri në fund

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, foli para gazetarëve në përfundim të ndeshjes kundër…

Licencimi i klubeve, FSHF zbulon të hënën “të burgosurit”

Sektori i licensimit në FSHF ka shpallur përfundimin e procesit të licencimeve të klubeve të shqiptare…

Injoranca e Disiplinës nuk njeh kufij, dënimet e radhës

Komisioni i Disiplinës “ndez” kur ia ka qejfi dhe përgjithësisht i pëlqen të mbyllë stadiume në…

Licencimi i Tiranës, Refik Halili bën paralajmërimin e madh

Refik Halili shpreson shumë që si ky sezon Tirana të mos ketë më. Presidenti i bardhebluve,…

Struktura e Kategorisë së Parë, FSHF takim dhe afat klubeve

Federata Shqiptare e Futbollit ka filluar takimet konsultative me klubet e Kategorisë së Parë për rishikimin…

Fushatë inspektimesh, stadiumet problemi i madh tek inferioret

Ende pa u “tharrë” djersa e sezonit që sapo u mbyll, FSHF-ja nuk ka pritur më…

Kupa vendoset në “Elbasan Arena”, publikohen çmimet e biletave

Të dielën më datë 2 qershor, Kukësi dhe Tirana do të zbresin në tapetin e stadiumit…

Sistemi VAR në Superiore, Sokol Jareci zbulon planin

Kudo në botë arbitrimi ka qenë shpesh në shënjestër, madje edhe tani që në shumë kampionate…

Takim kokë më kokë, projektohet stadiumi i radhës në Shqipëri

Hartës së stadiumeve në Shqipëri pritet t’i shtohet edhe një tjetër stadium. Qyteti i Fierit, përveç…

Vendi i lënë bosh nga Kamza, FSHF vendos përfundimisht

Përjashtimi i Kamzës nga Superiorja, madje rrëzimi në Kategorinë e Dytë, solli një rast të paprecedentë…

Kaos me finalen e Kupës dhe Superioren, shumë prapaskena!

Bojkoti i arbitrave pas dhunimit të Eldorian Hamitit në ndeshjen Kamza-Laçi bëri që të kishte ndryshime…

“Nuk na i plotësojnë kërkesat, duhet ministri sportesh”, Duka jep lajmin e keq

Drejtuesit e Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini dhe Konstandin Shkurti, organizuan një tryezë…

Takimi që shpëton futbollin shqiptar, Duka-Denaj “kokë më kokë”

Futbolli dhe sportet në përgjithësi duhen ndihmuar me politika. Gjithçka shpenzohet në sport i kthehet shoqërisë…

FSHF merr leksione nga Bullgaria, përjashtohet për trukime klubi i Divizionit të parë!

  Futbolli në vendin tonë shpesh është i kapluar nga spekulimet për trukime, si në ndeshjet…

Arbitra të huaj në Superiore, e zbulon FSHF

FSHF prej kohësh ka marrë një marrëveshje bashkëpunimi me homologët e tyre në Maltë dhe Luksemburg…

Ndryshime në Superiore, ja kur do të luhet java e 32-të

Java e 32-të në Superiore ishte planifikuar që të luhej ditën e shtunë, me dy ndeshje…

“U treguan zotërinj”, trajneri italian zbulon ofertën e Shqipërisë

Edi Reja ishte ai që u përzgjodh për të zëvendësuar Kristian Panuçin në krye të kombëtares,…

Reforma në sport, ja çfarë synon drafti i FSHF-së

Është zhvilluar takimi i parë mes drejtuesve të klubeve dhe Federatës Shqiptare të Futbollit sa i…

Kombëtaret rajonale, FSHF zbardh kalendarin e turneut kuqezi

FSHF dhe konkretisht Drejtoria e Ekipeve Kombëtare prej kohësh kanë ngritur kombëtaret rajonale në qarqet më…

E drejta televizive, Libohova: Problem mediatik, ju tregoj të vërtetën!

Asambleja e Përgjithshme e FSHF-së u mblodh ditën e djeshme dhe klubet ngritën kartonët për të…

Marrëveshja me Edi Rejën, italianët zbulojnë një detaj

Edi Reja është ai që pritet të zyrtarizohet si trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Nga…

Trajneri i kombëtares, liga dhe financat, Duka zbulon lëvizjet e fundit

Pas përfundimit të Asamblesë së Përgjithshme, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit foli për mediat. Armando…

Rama: Gjicit i thashë të ruajë vendin e dytë, ju tregoj të veçantat e Partizanit

Ditën e sotme është mbajtur Asambleja e Përgjithshme. Në përfundim të saj, për mediat ka folur…

Dhuna, trukimet dhe stadiumet: Duka flet qartë

Asambleja e Përgjithshme 2019 po kryen punimet ditën e sotme dhe të pranishëm janë anëtarë të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online