Zyrtare | Uest Hem prezanton blerjen rekord, goleadori kushton 50 milionë euro

Uest Hem ka thyer rekordin e transfertës më të shtrenjtë në historinë e klubit, duke paguar…

Goditje e bujshme, kampioni i botës rikthehet në Gjermani

Bundesliga e sezonit tjetër do të ketë një kampion bote më shumë. Bëhet fjalë për mbrojtësin…

Reja ndryshoi fushën stërvitore, menaxheri i hotelit zbulon kërkesat e italianit

Kombëtarja shqiptare ndodhet prej disa ditësh në Frankfurt, ku po përgatitet për ndeshjet e kualifikueseve të…

Zyrtarizohet gjithçka, Reali kompleton blerjen e parë!

Tashmë nuk ka dyshime, pasi çdo gjë është zyrtare. Reali i Madridit ka konfirmuar zyrtarisht blerjen…

Kepa çon Çelsin në finale, Frankfurti largohet mes lotëve!

Është Çelsi finalisti i dytë në Europa League, pas Arsenalit, sepse Blutë kanë mundur me 11-metërsha…

DIREKT: Spektakël në Spanjë, surprizë në Londër (VIDEO)

Valencia-Arsenal dhe Çelsi-Frankfurt janë dy gjysmëfinalet e Europa League dhe sot luhen aktet e fundit. Arsenali…

VIDEO | “Aspirinat” kalojnë në overdozë Frankurtin, 6 gola në 34 minuta!

Bajer Leverkuzen ka shpërthyer me gola në takimin e sotëm ndaj Ajtrahtit të Frankfurtit. “Aspirinat” zhvilluan…

VIDEO: Frankfurtit nuk i mjafton supertalenti Joviç, Çelsi hedh një hap të vogël

Frankfurti e Çelsi janë ndarë në barazim 1-1 në vajtjen e gjysmëfinaleve të Europa League, me…

VIDEO: Baraspeshë në Gjermani, në Londër ka spektakël

Sot do të luhen dy gjysmëfinalet e para të “Europa League” dhe në katër ekipet pjesëmarrëse,…

Magji në Frankfurt dhe Benfika eliminohet, gola për të tërë në Londër

Frankfurti ka eliminuar bujshëm Benfikën, duke marrë një fitore të madhe 2-0 dhe duke u kualifikuar…

“Barça interesohet për të, por ai jo”, habit babai i Luka Joviç

Luka Joviç është një ndër emrat më të përfolur, me serbin që po mahnit me paraqitjet…

Barça hidhet në sulm, ofertë marramendëse për Frakfurtin

Barcelona po shqyrton prej kohësh sulmuesin e Ajntrahtit të Frankfurtit, Luka Joviç, të cilin e sheh…

Drejtuesit e Barcelonës në “San Siro”, vëzhgohet pasuesi i Suarez

Përballja midis Interit dhe Ajntrahtit të Frankfurtit ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve elitare, ndër to…

VIDEO: Makthe në San Siro, Frankfurti i jep goditjen e parë Interit

Interi ka marrë një goditje të rëndë që në fillim të ndeshjes kundër Frankfurtit në San…

VIDEO | Rastësia e pabesueshme, sulmuesi shënon dy herë të njëjtin gol

Aintrahti i Frankfurtit mori një fitore mjaft të rëndësishme mbrëmjen e së hënës, teksa triufmoi në…

VIDEO | Barazim pa gola në Gjermani, Interin e dënon Brozoviç

Ka përfunduar në barazim pa gola sfida interesante mes Ajntrahtit të Frankfurtit dhe Interit, e vlefshme…

Gjermanët gati të pushtojnë “San Siron”, Ajntrahti me rekord tifozësh

Shorti i fazës së 1/8-ave në Europa League, i rezervoi një përballje interesante Interit, teksa ekipi…

Të gjithë të çmendur pas Joviç, Frankfurti i vë çmimin

Luka Joviç ka qenë surpriza më e madhe e këtij sezoni në Bundesligë. Sulmuesi serb ka…

E gjithë Europa pas tij, Joviç: Mendoj vetëm për Frankfurtin!

Luka Joviç u bashkua me Frankfurtin në vitin 2017, ku u huazua nga Benfika. Serbi numëron…

El Clasico në merkato, Reali bën ofertën për supertalentin e Bundesligës

Merkatoja e janarit pati shumë zhurmë e pak lëvizje në klubet më të rëndësishme në Europë,…

VIDEO | Rashica vendimtar për Verderin, Gladbahu “shuplakë” Leverkusenit

Janë luajtur më shumë se gjysma e ndeshjeve të vlefshme për javën e 18-të të Bundesligës. Në…

Frankfurti “zhyt” Leverkusenin, Lajpcig konfirmohet si “fuqi” e katërt

Janë mbyllur edhe dy sfidat e fundit të javës së 15-të në Bundesligën gjermane. Ajntrahti i…

VIDEO | Frankfurti “tallet” me Marsejën, Çelsi njeh vetëm fitore

Ajntrahti i Frankurtit ka mbyllur llogaritë e kreut në Grupin H falë fitores ndaj Marsejës. Skuadra…

Rekord: 20-vjeçari i Frankfurtit mahnit Bundesligën me 5 gola!

Luka Joviç është bërë futbollisti më i ri që shënon 5 gola në një ndeshje Bundeslige,…

Ndeshja e pazakontë, sot luhet pa tifozë në stadiumin me 65000 vende

UEFA nuk preferon të ndëshkojë klubet pjesëmarrëse në kompeticionet e saj me ndeshje pa spektatorë. Por,…

Bavarezët të etur për hakmarrje, Kovaç kërkon trofeun e parë përballë ish-ekipit

Ditën e nesërme, Bajerni i Mynihut do të rikthehet të luajë në Gjermani në kuadër të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online