Rrugëtimi i suksesshëm në Kupat e Europës, ja sa përfitoi Feronikeli

IPKO Superliga e Kosovës, edhe pse vetëm me dy skuadra përfaqësuese në Europë, Feronikelin dhe Prishtinën,…

VIDEO | Asani nuk mjafton, Partizani eliminohet nga Europa League

Partizani është eliminuar nga Europa League nga ekipi i Sherif Tiraspolit, me rezultatin e përgjithshëm 2-1…

Mur dhe shumë shpejtësi, ja plani i Lerdës

Partizani synon të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë me Sherif Tiraspol dhe trajneri Franko Lerda…

Përmbysja nuk vjen, edhe Feronikeli jashtë Europa League

Feronikeli është mposhtur edhe në shtëpi nga skuadra e Slovan Bratislava, me rezultatin 2-0. Kampionët e…

Tension, tre të kuq dhe eliminim! Shkëndija nuk ia del në Luksemburg

Shkëndija nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 1-1 në transfertë përballë Dudelanzh…

Mici i bindur: Shkëndija kualifikohet, e përmbysim humbjen

Mbrojtësi Gledi Mici është një nga lojtarët më të rëndësishëm te Shkëndija e Tetovës. Mëngjarashi, i…

VIDEO | Golat në Europë një makth për Partizanin, Sukaj goleadori i fundit

Partizani nuk arriti të shënonte në takimin e sotëm ndaj Sherif Tiraspol. Kryeqytetasit kanë qenë vizitorë…

Zekiç: Ishim skuadra më e mirë, ju tregoj problemin e Latifit

Partizani nuk arriti ta menaxhonte siç duhej ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League ndaj Sherif…

Lerda: Goli i shpejtë na çoroditi, krijuam shumë raste për shënim

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, ka folur për humbjen 1 – 0 të skuadrës së tij…

VIDEO | Partizani sërish “thatë”, Europa është makth

Partizani nuk ia dalë të marrë një rezultat pozitiv në takimin e zhvilluar në “Selman Stërmasi”…

VIDEO: Slovani shënon me penallti të vjedhur, Feronikeli i përgjigjet “flakë për flakë”

Pas 61 minutave lojë, Feronikeli e pa veten ne disaavantazh të dyfishtë. Pas goli të Nono…

VIDEO | Feronikeli gardh vetëm 9 minuta, ndëshkohen nga një perlë

Feronikeli luan në transfertë përballë Slovan Bratislavës, ndeshja e parë mes dy skuadrave e vlefshme për…

Zekiç: Një sfidë e vështirë kundër Partizanit, Latifi nuk ka kohë!

Trajneri i Sherif Tiraspolit, Zoran Zekiç, ka folur në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes…

VIDEO | Krizë rezultatesh te Shkëndija, Dudelanzh e mposht me përmbysje

Shkëndija është mposhtur nga Dudelanzh me rezultatin 1-2 në ndeshjen e parë kualifikuese mes tyre, e…

Partizani nis rrugëtimin në “Europa League”, klubi publikon çmimet e biletave

Partizani ka bërë të ditura çmimet e biletave për takimin e raundit të dytë kualifikues të…

Kundërshtar special për Shkëndijën, shans për të shlyer gabimin

Shkëndija e Tetovës ka mësuar emrat e kundërshtarëve të mundshëm nëse kalon në raundin e tretë…

Shorti i raundit të tretë, Partizani mëson dy kundërshtarët e mundshëm

Partizani ka mësuar dy kundërshtarët e mundshëm nëse kalon turin e dytë kualifikues të “Europa League”,…

“Rezultate zhgënjyese”, Gjoka e mbyll te Kukësi

Eliminimi në raundin e parë të kualifikueseve të Europa League ndaj hungarezëve të Debreçenit ka rezultuar…

Gjoka: Unë me çantë në dorë jam, u ndëshkuam nga eksperienca

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, nuk ia doli që të kualifikojë Kukësin për në turin e…

VIDEO | 180 minuta betejë, Laçi del me kokën lart

Laçi është eliminuar me kokën lart nga Europa League. Kurbinasit u mposhtën 1-0 në Izrael nga…

Gol me peshë dhe kualifikim, Çekiçi protagonist në Europa League

Endri Çekiçi po kalon një moment të mirë te skuadra e Olimpija Ljubljanës. Sulmuesi shqiptar e…

Sherif Tiraspol, klubi që dominon Moldavinë falë milionave nga Rusia

Më datë 25 korrik, Partizani rikthehet në stadiumin “Selman Stërmasi” për të zhvilluar ndeshjen e parë…

Starova: Kënaqësi të luash me kundërshtarë të tillë, moti më shqetëson

Sulejman Starova ka folur para gazetarëve izrealitë në prag të përballjes së nesërme ku Laçi do…

Feronikeli me sytë nga Mali i Zi, kundërshtari i radhës vendoset sot

Feronikeli pësoi një eliminim dramatik mbrëmjen e djeshme në Prishtinë, teksa u mundën 1 – 0…

Teuta kërkon përmbysjen e madhe, publikohen çmimet e biletave

Në Durrës nuk janë dorëzuar ende pavarësisht humbjes 3 – 0 në takimin e parë ndaj…

Kukësi-Debrecen, njoftim i rëndësishëm për biletat

Kukësi u mposht nga Debreceni me rezultatin 3-0 dhe kualifikimi në turin e dytë duket një…

Partizani milioner edhe nëse dështon, por ia kalon Feronikeli

UEFA ka zyrtarizuar shifrat që do të marrin klubet nga pjesëmarrja në kupat e Europës dhe…

VIDEO | Debutimi me Laçin dhe goli në kohë rekord, flet “bomberi” Nuabueze

Sulmuesit amerikano-nigerian, Kirian Nuabueze, iu deshën vetëm tri minuta për të shënuar golin e parë me…

Buzëqeshin Bakaj e Binaku, e kundërta me Çekiçin e Qosen

Raundi i parë i kualifikueseve të “Europa League” riktheu në fushë disa nga futbollistët shqiptarë që…

VIDEO | Kukësi zgjat një pjesë loje, Debreçeni falënderon dhe prek kualifikimin

Kukësi është mundur pastër 3-0 nga skuadra e Debreçenit në ndeshjen e parë në Hungari, edhe…

“Mbyllim llogaritë në Izrael, ja kush më impresionoi te Laçi”

Trajneri i Hapoel Ber Shevës, Barak Bakhar ka folur në përfundim të takimit ndaj Laçit për…

VIDEO | Zemra e Laçit nuk mjafton, Ber Sheva i prish festën

Ka përfunduar në barazim 1 – 1 takimi i raundit të parë eliminator midis Laçit dhe…

Gjoka rreshton titullarët, vetëm një debutues te verilindorët

Ernest Gjoka ka përzgjedhur formacionin titullar të Kukësit për transfertën ndaj Debrecenit. Përballë ekipit hungarez verilindorët…

VIDEO | 6 gola në Armeni, rezultat pozitiv për Shkupin

Shkupi kreu një paraqitje pozitive në përballjen me Armenët e Pjunik. Ndeshja e luajtur në kryeqytetin…

Talent dhe eksperiencë, njihuni me listat e ekipeve shqiptare në Europa League

UEFA ka publikuar sot të gjitha listat e lojtarëve të skuadrave që marrin pjesë në Europa…

Gjoka: Debreceni i kalueshëm, ja ç’duhet të bëjmë në Hungari

Kukësi përballet të enjten në transfertë me hungarezët e Debrecen në kuadër të raundit të parë…

Prishtina “out”, skuadra gjysmë-profesioniste e eliminon

Prishtina nuk ia ka dalë të kalojë raundin paraeliminator të Europa League” Skuadra e drejtuar nga…

Mijëra euro premio, vjen premtimi i madh për Prishtinën!

Prishtina ka barazuar 1-1 ndeshjen e parë kundër St. Joseph, ndërkohë që sot luan të kthimit…

Ber Sheva humb një titullar, dyshohet se po mashtron

Hapeol Ber Sheva po bëhet gati për ndeshjen me Laçin dhe në këtë takim izraelitët pritet…

Përmbysja e milionave, ja sa shpërblehet triumfi i Feronikelit

Feronikeli arriti një sukses historik duke u bërë ekipi i dytë i IPKO Superligës që fiton…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online