Përmbysja nuk vjen, edhe Feronikeli jashtë Europa League

0

Feronikeli është mposhtur edhe në shtëpi nga skuadra e Slovan Bratislava, me rezultatin 2-0. Kampionët e Kosovës duhet të përmbysnin humbjen 2-1 në shtëpinë e tyre, por nuk ia dolën dhe u eliminuan nga Europa League.

Bardhejeshilët bënë një paraqitje pozitive, por nuk arritën të shkonin te gola. Ndërsa miqtë shënuan dy herë, duke u treguar cinikë dhe duke u larguar të kualifikuar nga Prishtina. Golat për Bratislavën u shënuan nga De Marko (19’) dhe Holman (54’).

UEFA Europa League, kualifikuese

Feronikeli – S. Bratislava  0-2
De Marko 19’, Holman 54’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.