Browsing Tag

Emiliano Sala

Zbulohet fakti shokues, piloti i Emiliano Sala ishte daltonik!

E vërteta mund të vonojë, por del gjithmonë. Një zbulim i çuditshëm dhe befasues është bërë sa i përket vdekjes së futbollistit Emiliano Sala. David Ibotson, piloti i avionit ku humbën jetën ai dhe futbollisti argjentinas, nuk kishte…

Të reja tronditëse, avioni i Salas nuk ishte i licencuar

Tragjedia e Emiliano Salës është padyshim një ndër ngjarjet më të trishta në historinë e futbollit. Futbollisti argjentinas po udhëtonte nga Nanta në drejtimtë Kardifit, një udhëtim që fatkeqsisht nuk arriti ta përfundonte dot kurrë. Dy…

Vendimi i çuditshëm: Nderuan Sala, gjobitet klubi i Nantes!

Fati tragjik i Emiliano Salas trishtoi gjithë botën e futbollit dhe miliona tifozë. Të shumta ishin nderimet që u bënë për sulmuesin e pafat, i cili sapo ishte transferuar nga Nanta tek ekipi i Kardifit. Tifozët e ekipit francez vendosën…

Vdekja e Emiliano Sala, UEFA nderon kujtimin e argjentinasit

Vdekja e Emiliano Salës ishte një ndër ngjarjet që ka tronditur botën e futbollit dhe jo vetëm. Argjentinasi u nda nga jeta tragjikisht, mbrëmjen e 21 janarit, teksa po fluturonte nga Nanta në drejtim të Kardifit, ekipit të tij të ri. Në…

Detajet e tragjedisë, zbulohet autopsia e Salës

Jeta e Emiliano Salës u ndërpre në mënyrë të parakohshme natën e 21 janarit, teksa avioni model Piper Malibu në të cilën ndodhej sulmuesi argjentinas u rrëzua në hapsirën detare midis Francës dhe Anglisë. Katër ditë më parë zhytësit…

Tragjedia përjetëson Salën, Nanta e kthen në legjendë

Emiljano Sala do ta ketë emrin përkrah shumë legjendave të futbollit botëror, për shkak se klubi i Nantës ka marrë vendimin që të tërheqë fanellën me numër që argjentinasi mbante gjatë periudhës që u aktivizua me francezët. Një vendim që e…

Zhvillime të reja mbi gjetjen e Emiliano Salës

Historia e Emiliano Salës është një ndër më tronditëset për momentin në futboll, ku argjentinasi u zhduk duke mos lënë gjurmë, mbrëmjen e 21 janarit, teksa po fluturonte nga Nanta në drejtim të Kardifit. Në bord së bashku me të ishte dhe…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online