Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez…

Ronaldo: Nuk ndikova në transferimin e De Ligt, Nejmar qëndron në Paris

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetën spanjolle “MARCA”. Ylli portugez u vlerësua…

Lajm i keq për tifozët, “FIFA20” zhduk emrin Juventus

EA SPORTS bën të ditur detajet e video-lojës

Parakalon Mesin dhe CR7, rekordit të Mbapesë i afrohet vetëm fenomeni

Kilian Mbape është kthyer në fenomenin më të ri të botës së futbollit. Futbollisti 20-vjeçar nuk…

VIDEO | Ronaldo madhështor, tripleta e CR7 çon Portugalinë në finale

Portugalia ka kaluar në finalen e “Nations League” falë fitores së sotme ndaj Zvicrës. Përfaqësuesja luzitane…

VIDEO | Magji e CR7, Portugalia në avantazh

Kristiano Ronaldo nuk di të zhgënjejë me fanellën e Portugalisë. Sulmuesi i luzitanëve i dha avantazhin…

VIDEO | Ronaldo nuk përmbahet, shton një “bishë” angleze në koleksionin e tij

Kristiano Ronaldo njihet për pasionin që ka për makinat sportive. Ylli portugez është një ndër koleksionuesit…

De Laurentis: E gjithë merita e Ronaldos, çfarë ka bërë Alegri këtë sezon?

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentis, ka dhënë një intervistë për “Corriere Dello Sport”, ku ka…

“Ronaldo ka shpëtuar Juventusin nga Serie B”, mamaja e CR7 jeton në një botë tjetër

Mamaja a Kristiano Ronaldos ka marrë vëmendjen e shumë medieve për shkak të një gafe që…

Misioni i Ronaldos: Dua të fitoj ndaj paragjykuesve, Juves i tregova sa vlej

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për revistën spanjolle “ICON”, ku ka diskutuar mbi…

VIDEO | Ronaldo s’ka mëshirë për Interin, tani zyrtarisht “Mister 600”

Kristiano Ronaldo është rikthyer të shënojë në Serie A, teksa në minutën 62-të barazoi në 1…

Dy trofe në një ditë, i biri i Ronaldos mahnit me moshat e Juventusit

E shtuna solli dy trofe në familjen e Kristiano Ronaldos. I pari dhe më i rëndësishmi…

Zhgënjimi i Ronaldos, nëna e tij zbulon çfarë i tha pas Ajaksit

Eliminimi i Juventusit në Champions League nga Ajaksi nuk është përjetuar aspak mirë nga Kristiano Ronaldo.…

Cana: Ronaldo s’është dështim, Juventusi do t’ia dalë një ditë

Lorik Cana ka komentuar eliminimin e Juventusit nga Ajaksi në televizionin “Vizion Plus”, ku punon prej…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e…

Simeone: Nuk luajtëm keq, thjesht Juventusi ishte skuadra më e mirë

Diego Simeone nuk u ka vënë fajin lojtarëve të tij për eliminim nga Champions. Në daljen…

Ronaldo zyrtarisht një makth për Atletikon, statistikat janë të frikshme

Urrejtja midis Atletiko Madrid dhe Kristiano Ronaldos është e ndërsjellë. Megjithatë është një fakt se më…

VIDEO | Ronaldo provokon Simeonen, tallet me festimin e argjentinasit

Kristiano Ronaldo jo vetëm që eliminoi Atletikon e Madridit me 3 gola e tij në “Allianz…

VIDEO | Natë magjike në Torino, Ronaldo çon Juven në çerekfinale

Juventusi ia ka dalë të përmbysë humbjen 2 – 0 në Madrid ndaj Atletikos, duke mundur…

VIDEO | Ronaldo “show”, Juve shënon golin e dytë

Juventusit i kanë mjaftuar vetëm tre minuta nga fillimi i pjesës së dytë për të dyfishuar…

Ronaldo motivon Juventusin para Atletikos, ka një kërkesë për tifozët

Juventusi pret të nesërmen në Torino Atletikon e Madridit. Spanjollët vijnë me një rezultat mjaft komot…

VIDEO | Të gjithë kundër Alegrit, tifozët dhe Ronaldo në një mendje

Kristiano Ronaldo u transferua me shumë bujë te skuadra e Juventusit në merkaton e verës dhe…

Lojtarët më të paguar në Serie A, Ikardi as në tetëshen e parë

Klubi i Interit dhe Mauro Ikardi janë përfshirë në një krizë totale. Fillesa e konfliktit ishte…

Ibra sërish kundër Ronaldos: Transferimi te Juve nuk është sfidë!

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviç, shpeshherë përbën lajm me deklaratat e tij. Edhe sot, bomberi ka kritikuar…

Investimi gjigant, “Pestana CR7” goli i radhës nga Ronaldo

Kristiano Ronaldo shquhet për jetën luksoze që bën dhe është një ndër futbollistët më të paguar.…

Alegri: Dibala shënon pak? Statistikat të shpërqendrojnë, kujtoni Benzemanë

Juventusi kreu një fitore bindëse në transfertë ndaj Sasuolos, teksa fitoi me rezultatin 3 – 0…

10 futbollistët më të paguar në planet, Barça “bën kërdinë”

Media e njohur franceze “L’EQUIPE” ka publikuar një renditje të 10 lojtarëve më të paguar në…

Kristina Buçino e papërmbajtshme, romanca me “CR7” i përket së shkuarës

Modelja italiane Kristina Buçino ka një preferencë të veçantë për futbollistët. Vite më parë bukuroshja është…

VIDEO | Zhervinjo sfidon CR7, Parma shtang Juventusin në limite

Parma vazhdon të surprizojë të mëdhatë në këtë sezon të Serie A. Pasi mundën në “San…

Murinjo: Është e padrejtë të krahasosh Mesin me Ronaldon

Debati “Mesi apo Ronaldo” ka qenë një ndër temat më delikate të dekadës së fundit. Secili…

Të gjithë kundër Ronaldos, zhdukja e Salës shkakton polemika për portugezin

Kristiano Ronaldo jeton sigurisht në një botë tjetër. Në një planet ku nuk merr asnjë informacion…

Mbape mesazh Realit: Jam i lumtur këtu, por të ardhmes nuk i dihet

Kilian Mbape ishte autori i një triplete në takimin e deshëm midis PSG-së dhe Guingamp, që…

Mbipopullim futbollistësh në Dubai, Ronaldo dhe Zhorzhina marrin vëmendjen kryesore

Dubai, qyteti turistik me famë botërore në Emiratet e Bashkuara Arabe, ka pësuar një mbipopullim të…

Mesi “mbret” i statistikave, Ronaldo ia kalon në vetëm një aspekt

Lionel Mesi dhuroi spektakël në përballjen e djeshme ndaj Levantes, ku shënoi tri gola e shërbeu…

Modriç kritikon Mesin e Ronaldon: Nuk i kuptoj! Ja përse e meritoj Topin e Artë

Kristiano Ronaldo dhe Lionel Mesi nuk ishin të pranishëm në ceremoninë e Topit të Artë që…

Tjetër zë në mbrojtje të Ronaldos, agjenti Mendesh e ngre në qiell

Fitimi i çmimit të “Topit të Artë” nga Luka Modriç nuk është përtypur aq lehtë nga…

Ronaldo injoron ftesën e Perez, Mesi ende në dilemë

Plani i Florentino Perez për të bashkuar Kristiano Ronaldon dhe Lionel Mesin në tribunën “vip” të…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që…

Mbape i thotë të gjitha: Mesi, Ronaldo, Topi i Artë dhe e ardhmja

Kylian Mbape ka dhënë një intervistë për medien franceze “afp”, ku ka folur për disa tema…

Junajtid në telashe me UEFA-n, i gjithë faji është i Ronaldos

Mançester Junajtid do të dënohet nga UEFA për shkak të tri tifozëve që u futën në…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online