Browsing Tag

CR7

VIDEO / Ronaldo hyn në histori, gol jubilar ndaj Xhenoas

Kristiano Ronaldo tundi rrjetën ndaj Xhenoas, duke i dhënë avantazhin skuadrës së Juventusit. Ky finalizim i portugezit është shumë special në aspektin e statistikave. 33-vjeçari është lojtari i parë në histori që kap shifrën e 400 golave…

Vjen një lajm i keq për Juventusin, fajin e ka Ronaldo

Gjatë viteve të fundit Juventusit ka qenë një shembull për të gjithë klubet e futbollit në aspektin e menaxhimit. “Zonja e vjetër” ka deklaruar fitime për disa vite radhazi. Por, bilanci për publikuar ditën e sotme për vitin 2017-2018 ka…

Juventus ruan ritmin, Ronaldo vazhdon “agjërimin”

Nuk ka pasur shumë surpriza ndeshja midis Parmës dhe Juventusit. Kampionët e Italisë gjetën avantazhin që në minutën e dytë të takimit me anë të kroatit Mario Mandzukiç. Parma arriti të barazonte shifrat falë një gafe të Sheznit që u…

Video | Juventus fiton, por Strakosha i prish festën Ronaldos

Juventusi ka fituar pa shumë vështirësi në Torino ndaj Lacios së Simone Inzagit. Skuadra e drejtuar nga Maksimiliano Alegri dominoi gjatë të gjithë takimit. Pjaniç hapi rezultatin me një goditje të bukur nga jashtë zone, ndërsa takimin e…

“Mania CR7”, Udineze trefishon çmimet e biletave

Juventusi do të udhëtojë  drejt Udines më datë 7 tetor, por kjo nuk ka ndalur klubin friulan të bëjë publike çmimet e biletave që tani. Ndryshe nga herët  e tjera, çmimi biletave për ndeshjen ndaj kampionëve të Italisë është shumë i lartë…

Ronaldo e “sakatoi”, Sorrentino e merr me humor

Stefano Sorrentino kreu një ndër ndeshjet më të mira të karrierës së tij. Portieri 39-vjeçari u bë “ferr” për sulmuesit e Juventusit me pritjet e tij. Por, nuk ishte e thënë që Sorrentino t’i gëzohej qoftë edhe një pikë. Një përplasje me…

Nejmar komenton transferimin e Ronaldos te Juventusi

Ylli i PSG-së Nejmar Xhunior ka komentuar mbi transferimin e Kristiano Rolandos te skuadra e Juventusit.  Futbollisti 26-vjeçar ka mbajtur të njëjtën linjë me atë çfarë kanë thënë shumica e opinionit publik për këtë lëvizje, pasi dhe ai…

Postimi i Ronaldos në Instagram kap shifra rekord

Kristiano Ronaldo është padyshim futbollisti më i famshëm në rrjetet sociale dhe me diferencë të madhe nga ndjekësi më i afërt Nejmar, i cili ka 35 milionë ndjekës më pak se “CR7” në rrjetin social Instagram, ku portugezi është gjithashtu i…

“Juventusi i pakapshëm? Aspak, dua Interin në Champions”

Hegjemonia e Juventusit duket se do të vazhdojë edhe sezonin e ri. Transferimi “bombë” i CR7 në Torino duket se ka vrarë ende pa filluar garën për titullin e “Scudetto-s”, por një protagonist i së shkuarës në Serie A si Zhoze Murinjo në një…

Ronaldo i mori 7-ën, Kuadrado hap sondazh për numrin e ri

Transferimi i Kristiano Ronaldos te Juventusi, nuk ka kaluar pa pasoja për sulmuesin anësor të Juventusit, Huan Kuadrado, i cili i ka dorëzuar legjendës portugeze numrin e tij emblemë, 7-ën. Por, kolumbiani e ka marrë me sportivitet…

CR7 gëzon dhe Tohirin: Më të, Serie A rikthehet në maja

Transferimi i Kristiano Ronaldos te Juventusi në plan të parë duket si një lajm i keq për klubet e tjera në Serie A, pasi “Zonja e Vjetër” ka rritur akoma dhe më shumë diferencat me ndjkësit falë afrimit të pesë herë fituesit të topit të…