Browsing Tag

Champion League

Zotëria i finaleve, dy rekorde historike nga… Pedro

Pedro Rodriges, ndryshe njeriu i finaleve. Pedrito është një njeri me emocione të akullta në momentet deçizive. E ka treguar këtë me Barcelonën dhe e tregoi mbrëmë me Çelsin. Spanjolli shënoi golin e dytë dhe të qetësisë për londinezët, që…

“Seriozisht e keni?!”, kjo nuk pritej nga Barcelona!

Siç e do tradita, UEFA hedh në rrjetet sociale dhe në faqen e saj të internetit katër kanditatura për lojtarin me të mirë të javës në Champions League. Emrat e propozuar nga organi më i lartë drejtues i futbollit janë Leo Mesi, Luis Suarez,…

Jo vetëm Kielini, Juventusi humbet sulmuesin ndaj Ajaksit

Juventusit do i duhet të bëjë edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale të Champions League pa kapitenin e saj. Xhorxho Kielini është larguar ditën e sotme nga qendra stërvitore për t’iu nënshtruar ekzaminimeve të tjera mjekësore. Në daljen…

Bufon: Champions-i? S’jemi favoritë, Juve dhe Barça po

Xhanluixhi Bufon ka dhënë një intervistë për “SKY”, ku dhënë mendimet e tij për skuadrat favorite në këtë edicon të Champions-it. Gardiani i PSG-së e pranoi se ai nuk e sheh ekipin e tij aktual si favorit, ndërkohë që tha të kundërtën për…

Bajern triumfon në Athinë, paqe në Zvicër

Bajerni ka kaluar me sukses transfertën e Athinës ndaj AEK-ut, teksa i kanë mjaftuar vetëm 3 minuta për të shënuar dy gola. Golat erdhën pak vonë për bavarezët, konkretisht në minutat 61 dhe 63. Pavarësisht golave të shënuar në pjesën e…

Ikardi: Mëkat që s’do luajë Mesi, më i miri në botë

Mauro Ikardi rikthehet në Barcelonë shtatë vite mbasi bëri valixhet për në Itali, ku iu bashkua skuadrës së Sampdorias. Sulmuesi argjentinas foli në konferencën për shtyp para takimit të nesërm ndaj ekipit ku u formua në vitet e…

UEFA nuk toleron, rusët përjashtohen për dy sezone

Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA ka vendosur të dënojë me dy vite pezullim nga Champions League dhe Europa League, klubin rus Rubin Kazan. Arsyeja për këtë masë ekstreme është shkelja e në mënyrë të përsëritur e rregullores së…

Spaleti: Champions ka presion, por jemi ekip profesionistësh

Trajneri i Interit, Luçiano Spaleti foli para gazetarëve në konferencën për shtyp që paraprin takimin ndaj PSV-së. Tekniku italian u shpreh se kundërshtari është një ekip i fortë, por se skuadra e tij duhet të fitojë për të treguar se e…