VIDEO | Dy gola i mjaftojnë Çelsit, Sarri fiton “derbin” italian

Humbja me Totenhemin ishte vetëm një “aksident” i vogël për Çelsin, që u rikthye te fitorja në kampionat. Ekipi i Sarrit mposhti Fulhemin e Ranierit me rezultatin 2-0 me nga një gol të shënuar për çdo pjesë loje. Pedro dhe Loftus-Çik ishin autorët e golave, ndërsa Çelsi ngjitet në kuotën e 31 pikëve, shtatë më pak se Siti kryesues.

Avantazhi për “Blutë e Londrës” erdhi shumë shpejt. I zakonshmi Kante rikuperoi një top në mesfushë në minutën e katërt dhe marshoi drejt zonës. Francezi dhuroi një asist për Pedron, i cili shmangu bukur një mbrojtës dhe kaloi vendasit në avantazh.

Dyfishimi i rezultatit erdhi tetë minuta përpara fundit të ndeshjes. Hazard dha një asist për Loftus-Çik dhe mesfushori i futur si zëvendësues goditi bukur duke vulosur fitoren e Çelsit.

Çelsi-Fulhem 2-0
(Pedro 4’, Loftus-Çik 82’)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online