Transferta në Torino dhe Angli, Bakaj e Marku tentojnë mrekullinë në Europë

Elis Bakaj dhe Kristi Marku ishin disa nga futbollistët shqiptarë që dolën me kokën e lartë…

Europa League | “Malore” për Çekiçin dhe Qosen, Bakaj me mision në Maltë

Legjionarët shqiptarë nëpër Europë do aktivizohen sot në ndeshjet e raundit të parë kualifikues të Europa…

Buzëqeshin Bakaj e Binaku, e kundërta me Çekiçin e Qosen

Raundi i parë i kualifikueseve të “Europa League” riktheu në fushë disa nga futbollistët shqiptarë që…

Zyrtare | Tirana pa frena, një “ish” rikthehet te bardheblutë

Tirana është skuadra më aktive e Superiores në këtë merkato vere dhe bardheblutë janë përforcuar ndjeshëm.…

Bakaj i bën të gjithë për vete, tifozët e votojnë më të mirin

Pas tri ndeshjesh ku nuk kishte arritur të gjente rrugën e rrjetës, Elis Bakaj u rikthyer…

VIDEO | Dopietë dhe asist, Bakaj bën heroin në Bjellorusi

Pas tri ndeshjeve qetësi, Elis Bakaj është rikthyer të jetë protagonist në Bjellorusi me skuadrën e…

VIDEO | Bate tepër e fortë për Bakajn dhe Soligorskun, Ibrahimaj shkëlqen në Norvegji

Elis Bakaj nuk mundi të ndihmonte skuadrën e Shaktar Soligorsk në ndeshjen e sotme ndaj Bate…

VIDEO | Çmim dhe sherr, Bakaj mbetet i njëjti në Bjellorusi

Sezoni i dytë i Elis Bakajt në Bjellorusi ka nisur në mënyrën më të mirë të…

VIDEO | Finale dyshe, Bakaj dhe Lilaj kualifikohen në një ditë

Elis Bakaj ka qenë autori i një goli në fitoren e sotme 4 – 2 të…

Vlerësime në Azerbaixhan dhe Bjellorusi, shkëlqejnë dy “ish”-ët e Superiores

Ish-futbollisti i Skënderbeut Xhejms Adeniji vazhdon të spikasë në Azerbaixhan me skuadrën e Gabalas. Në takimin…

“Niko Dovana” një arenë barazimesh, Elis Bakaj “heroi” i fundit bardheblu

Tirana udhëton të dielën drejt Durrësit për t’u përballur me Teutën. Secila palë vjen nga një…

Bakaj: Luftëtarin e çoj në finale, ja çfarë thanë lojtarët e Partizanit

Portieri i dytë i Luftëtarit, Edvan Bakaj bëri një ndeshje të shkëlqyer sot përballë Partizanit, duke…

Bakaj e fillon mbarë sezonin, vlerësim për sulmuesin shqiptar

Skuadra e Elis Bakajt, Shaktar Soligorsk, e nisi me fitore këtë edicion të kampionatit bjellorus. Klubi…

VIDEO | Tjetër gol për Bakajn, është ai lideri i Soligorskit

Sulmuesi shqiptar, Elis Bakaj është një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës bjelloruse, Shaktar Soligorsk.…

VIDEO | Seferi shkëlqen me asiste, Bakaj shënon ndaj Hajdukut të Ismajlit e Sahitit

Taulant Seferi dhe Erlis Bakaj kanë bërë ndeshje shumë të mira në miqësoret e zhvilluara nga…

Bakaj rikthehet te goli, Shaktari sheh drejt Europës

Shaktar Soligorsk ka arritur që të mundë kampionët e Bates sot në mbrëmje, me ekipin e…

Zyrtare | Bakaj nuk i ndahet Bjellorusisë, sulmuesi rinovon kontratën

Elis Bakaj i ka përmbushur të gjitha pritshmëritë e presidencës së Shaktar Soligorsk, që në janar…

VIDEO | Bakaj rikthehet tek goli dhe nderon Soligorskin

Elis Bakaj është rikthyer tek goli, duke qenë vendimtar në suksesin e Shaktar Soligorskit ndaj Gorodeja.…

Bakaj në çerekfinale, “buzeqesh” dhe Uzuni në Kroaci

Edhe pse mesjavë, sot ndeshjet kanë qenë të shumta. Në shumë vende janë luajtur ndeshje kupe…

Ditë “jo” për sulmuesit, Lila thyen Bashën në derbin e shqiptarëve

Nuk ka qenë një mbrëmje e mirë për sulmuesit kuqezi. Bekim Balaj e nisi si titullar…

“Thatësirë” e sulmuesve kuqezi, debuton dhe Cikalleshi

Nuk duket se është një moment i mirë për sulmuesit kuqezi në Europë. Asnjë nga lojtarët…

Bakaj “çmend” Bjellorusinë, vjen goli i radhës

Elis Bakaj nuk e filloi siç duhet aventurën e tij te skuadra e Shaktjor Soligorskit, por…

Bakaj mrekullon Bjellorusinë, sulmuesi sërish protagonist

Elis Bakaj po shkëlqen në kampionatin bjellorus. 31-vjeçari ka shënuar në fitoren 1-3 në trasnfertë ndaj…

Elis Bakaj “bekon” uellsianët, zhgënjim total për Sabien Lilajn

Përveç ekipeve shqiptare, ku i nderuar doli vetëm Laçi, nëpër Europë luajtën disa lojtarë shqiptarë dhe…

Bakaj feston me gol në ‘shtëpinë’ e Maradonës dhe Milevskit

Elis Bakaj të enjten e shkuar gjeti golin e parë sezonal me Shahter Soligorsk, duke shënuar…

Më në fund zhbllokohet Bakaj, “perlë” në Europë

Janë dashur gjashtë muaj, por Elis Bakaj më në fund ia ka dalë të gjejë për…

Bakaj asist, Shahtjori fiton sërish

Elis Bakaj është ambientuar shumë mirë te Shahtjor  Soligorsk në Bjellorusi, sepse është kthyer në një…

Bakaj, një “xholi” që në Soligorsk e zbuluan “rastësisht”

Në mediat bjelloruse jepen detaje nga transferimi i ish-sulmuesit të Kukësit në Soligorsk, ndërkohë që drejtuesit…

Bakaj nis aventurën bjelloruse, prezantohet në Soligorsk

Elis Bakaj është zyrtarisht futbollist i Shahter Soligorsk në Bjellorusi. Sulmuesi, i cili është ende shënuesi…

Bakaj sqaron: Reagova ndaj 2-3 personave që po më ofendonin, arbitri duhej të ndalte lojën

Elis Bakaj më në fund flet dhe i thotë të gjitha ato që ka pasur në…

Bakaj: Kemi ende punë për të bërë

Alijev ka nisur të shënojë, Guri po ashtu, por Elis Bakaj mbetet golashënuesi i Kukësit. Edhe…

Dëmtimet te Kukësi, Elis Bakaj drejt riaftësimit

Mbrojtësi gjirokastrit humbet dhe ndeshjen me Lushnjen, Bakaj ka shanse për rikuperim. Milinkoviç kërkon zgjim nga…

Shënon vetëm Bakaj, Guri “digjet” nga Alijev

Nëse ka një repart që po shqetëson shumë për momentin te Kukësi është sulmi. Emra të…

Bakaj luajti me injeksion, tashmë rrezikon jo pak

Elis Bakaj është goleadori i Kukësit këtë edicion të ri. Tre gola në katër ndeshje dhe…

Bakaj dhe Hallaçi në fushë, Shameti në “ajër”

Ylli Shameti vijon seancat e terapisë dhe tashmë çdo ditë e më shumë larg skuadrës zbeh…

Bakaj asgjë shqetësuese, Shameti në luftë me kohën

Sulmuesi nuk ka asgjë serioze, por shqetësuese është gjendja e Shametit që nuk dihet nëse do…

Bakaj: Preferoj të luaj si sulmues, Kamza më befasoi

Sulmuesi i Kukësit tregon se “shkundja” e presidentit bëri që skuadra të arrinte rezultatin. Dedikim dhe…

Bakaj: Kampionat shumë i vështirë, pikët prioritet

Sulmuesi Elis Bakaj ka gjetur golin e parë me fanellën e Kukësit, duke zgjidhur ndeshjen kundër…

Kampionët i shpëton një penallti, Kamza e pafat

Në teori ishte një ndeshje pa shumë histori, në praktikë rezultoi një ndeshje e vuajtur, e…

Bakaj: Kukësi sfidë stimuluese, edhe Flamurtari për titull

Elis Bakaj ka qenë një ndër goditjet më të mëdha të Kukësit dhe të gjithë Superiores…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online