Europa League | “Malore” për Çekiçin dhe Qosen, Bakaj me mision në Maltë

Legjionarët shqiptarë nëpër Europë do aktivizohen sot në ndeshjet e raundit të parë kualifikues të Europa League. Endri Çekiçi ka një detyre të vështirë për të përmbysur humbjen 3 – 2 të pësuar në shtëpi ndaj letonezëve të RFS-së.

Në një situatë akoma më të keqe ndodhet Kristi Qose, i cili ndeshet në Sofie ndaj skuadrës së Levskit që mundi Ruzomberokun në Sllovaki rezultatin 2 – 0. Transferta më e lehtë në letër është ajo e Elis Bakajt. Shahter Soligorsk, ekipi sulmuesit kryeqytetas udhëton drejt Maltës, ku do ndeshjet me Hibernian të cilët i mundi 1 – 0 në ndeshjen e parë në Bjellorusi.

 

Egzon Binaku nuk aktivizohet prej më shumë se dy muajsh te Norkoping për shkak dëmtimi. Mbrojtësi është rikthyer në stolin e skuadrës suedeze dhe ndoshta sot mund të marrë në fushë, teksa presin në tokën nordike irlandezët e Seint Patriks, të cilët i mundën 2 – 0 në transfertë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online