Zyrtare | Bakaj nuk i ndahet Bjellorusisë, sulmuesi rinovon kontratën

0

Elis Bakaj i ka përmbushur të gjitha pritshmëritë e presidencës së Shaktar Soligorsk, që në janar të këtij viti i pagoi Kukësit 120 mijë Euro për shërbimet e sulmuesit. Tani, teksa kanë mbetur edhe tri ndeshje nga mbyllja e kampionit Bjellorus skuadra ndodhet në vend të dytë dhe objektivi “Europë” është me shumë gjasa i arritur.

Paraqitjet e mirë të 31-vjeçarit kanë bindur drejtuesit e skuadrës për të vazhduar bashkëpunimin me Bakajn. Ditën e sotme klubi zyrtarizoi rinovimin me futbollistin shqiptar dhe disa kolegë të tij. Statistikat e Bakajt në kampionatin Bjellorus janë shumë të mira. Në 24 paraqitje, ai ka shënuar 7 gola dhe ka regjistruar po kaq asiste.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.