Bakaj rikthehet te goli, Shaktari sheh drejt Europës

0

Shaktar Soligorsk ka arritur që të mundë kampionët e Bates sot në mbrëmje, me ekipin e Elis Bakajt që arriti të fitonte me rezultatin 3-0. Ish-sulmuesi i Kukësit realizoi golin e tretë vetëm pesë minuta para fundit të kohës së rregullt, duke mos gabuar nga pak e bardhë e penalltisë.

Ky ishte goli i tetë për 31-vjeçarin, i cili është dhe një prej idhujve të tifozerisë. Bakaj arriti që të merrte dhe çmimin lojtari i muajt tetor, nga votimi i tifozëve në faqen e klubit, me ish-lojtarin e Kombëtares, që hipotekoi 48% të votave.

Një fitore me shumë vlerë për Shaktar Soligorskin, që tani shkon në vendin e dytë, kur duhen dhe dy takime deri në fund të kampionatit. Skuadra e sulmuesit ka shanse të mira për ta ruajtur këtë pozicion deri në fund, padi do të takohet me skuadra që ndodhen në gjysmën  poshtme të klasifikimit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online