VIDEO | Bate tepër e fortë për Bakajn dhe Soligorskun, Ibrahimaj shkëlqen në Norvegji

0

Elis Bakaj nuk mundi të ndihmonte skuadrën e Shaktar Soligorsk në ndeshjen e sotme ndaj Bate Borisov. Kampionët e Bjellorusisë mundën me rezultatin 3 – 1  sulmuesi shqiptar. Soligorsk mbetet në vendet e kreut me 24 pikë pas 29 javësh kampionat, pesë pikë larg kreut.

Zhvendosemi në Norvegji ku mesfushori Ylldren Ibrahimaj ka spikatur me 2 asiste në fitoren 2 – 0 të Viking kundër Lilestrom. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës e ka nisur mjaft mirë sezonin e tij të parë në elitën e futbollit norvegjez, ku në 10 ndeshjet ka shënuar dy gola dhe shërbyer pesë asiste.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online