Browsing Tag

Michael Ngoo

Ngo pa gjumë, motivon Tiranën nga… “Instagrami”

Derbi i kryeqytetit luhet sot, ndërkohë që sulmuesi anglez Majkëll Ngo mezi e pret këtë ndeshje. Emocionet e kishin kapur që një ditë para, teksa kur ora po shkonte 24:00, ai ka qenë online dhe nuk ka humbur mundësinë të postojë edhe një…

Ngo jashtë, Skënderbe sulmues. Partizani me surpriza

Luhet prej orës 15:00 katër ndeshje të javës së 32-të të Superiores dhe momentalisht janë mësuar formacionet që do të zbresin në fushë në Tiranë dhe në Vlorë. Në kryeqytet ka surprizuar Ardian Mema, që nuk ka preferuar Majkëll Ngo në majë…

Agresiviteti dhe mekanizmat anti-Tirana, Ngo nuk kursehet

Majkëll Ngo nuk mund të luajë sot, pasi ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë. Në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport ai deklaroi fillimisht: “Më vjen keq që nuk e ndihmoj dot skuadrën, por kam besim se mund t’ia dalim. Më vjen keq…

Luftëtari përforcohet, Ngo “lë në baltë” Tiranën

Tirana dhe Luftëtari përballen dy herë brenda katër ditëve, teksa kemi të bëjmë me dy ndeshje mjaft të rëndësishme. Të dyja skuadrat duan kualifikimin në finalen e Kupës së Shqipërisë dhe do japin gjithçka në fushë të mërkurën. Të dielën…

Disiplina kundërshton Ngonë, Besa e pëson prej dhunës

Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme dhe ka marrë vendimet mbi parregullsitë e hasura gjatë fundjavës. Ndeshja Besa-Bylisi kishte vëmendjen kryesore, pasi u godit anësori Denis Rexha dhe u ndërpre ndeshja. Këtë herë Disiplina…

Miliona për Majkëll Ngo, Kërçiku gëzon Memën

Tirana ka një sfidë të rëndësishme të shtunën. Përballë do të ketë Kukësin e vendit të dytë dhe bardheblutë synojnë të marrin pikët maksimale. Sigurimi i qëndrimit në Superiore është objektivi parësor në kampin kryeqytetas, ndërkohë që…

Tiranës i mbyllen dyert, jepen dënimet për sherrin me Laçin

Mbledhja e ditës së sotme e Komisionit të Disiplinës ka qenë e fokusuar te ngjarjet e ndodhura në përfundim të takimit Tirana – Laçi. Sulmuesi anglez Majkëll Ngo është dënuar me pesë ndeshje pezullim nga aktiviteti, ndërsa te Laçi e kanë…

VIDEO | Sherri në “Selman Stërmasi”, ja dinamika e plotë

Në përfundim të ndeshjes Tirana – Laçi, situata u tensionua akoma dhe më shumë pas një sherri të ndodhur në ambientet e “Selman Stërmasi”. Në pamjet filmike të mëposhtme tregohet e gjithë dinamika e ngjarjes. Kamera e ndodhur në zonën…

Mema: Leksionin e dha Atletiko, ju tregoj si Ngo u bë lider

Tirana, pas barazimit në derbi, mposhti me rezultatin 3-0 Laçin në Kupë dhe kështu bardheblutë vijojnë me ecurinë pozitive. Trajneri Ardian Mema iu gëzua triumfit, por më së shumti lojës së skuadrës së tij. “Rezultatet pozitive dihen. Më…

Ngo në fushë, Oduamadi-Sentamu “ngrohin” Ardian Memën

Ardian Mema qetësohet. Edhe pse një ditë më parë Majkëll Ngo nuk u stërvit me skuadrën, sot ka zbritur në fushë. Një sinjal pozitiv, pasi sulmuesi anglez është përgatitur me skuadrën. Gjithsesi ende nuk dihet nëse do të jetë gati për…

Alarmohen te Tirana, gjuri shqetëson sërish Majkëll Ngo

Tirana po përjeton një moment të mirë dhe kjo edhe falë formës së mirë që po kalon sulmuesi kryesor Majkëll Ngo. Në derbi iu afrua shumë golit, por sulmuesi anglez u ndal nga Alban Hoxha. Pas ndeshjes ai e pranoi se duhet më shumë fokusim…

Ngo: Dua Europën si bardheblu, mos më pyesni për titullin!

Majkëll Ngo mund të ishte heroi i Tiranës në derbin me Partizanin, por portieri Alban Hoxha e ndaloi sulmuesin e bardhebluve. Pas ndeshjes, “gjiganti” anglez u ndal dhe foli për sfidën me të kuqtë dhe theksoi se skuadra e tij bëri një…

Prapaskena me Ngo dhe afrimi i parë, Partizani lëviz në merkato

Partizani po punon që të përforcojë ekipin në merkaton e janarit dhe duket se lëvizja e parë është bërë. Sipas asaj që raporton “Telesport”, Fatjon Jusufi do të jetë pjesë e të kuqve për pjesën e dytë të sezonit, ndërkohë që zbulohet edhe…

Sentamu, Ngo dhe tifozët: situata te Tirana

Tirana po përgatitet për ndeshjen e radhës me Flamurtarin dhe në dy javët e fundit trajneri Ardian Mema ka qenë në Vlorë dhe e ka ndjekur nga afër kundërshtarit. Në fakt kreu i bardhebluve i njeh mjaft mirë kuqezinjtë, pasi për disa muaj…

Atinga shqetëson Tiranën, Mema nuk do ketë një sulmues

Tirana bëri detyrën dje ndaj Kastriotit, ndërkohë që javën e ardhshme e pret një takim i vështirë kundër Laçit. Trajneri Ardian Mema nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin Junus Sentami. Lojtari nga Uganda u ndëshkua me karton të

Çështja Majkëll Ngo, ditë vendimtare te Tirana

Majkëll Ngo u kthye sërish në çështje te Tirana. Sulmuesi anglez u kap me Gentian Muçën në miqësoren me Korabin në fundjavë dhe në klubin bardheblu ende nuk kanë vendosur përfundimisht se çfarë do të bëjnë me të. Mendimi i parë ishte…

Autogoli me Majkëll Ngo, tani nuk ka më shpëtim!

Majkëll Ngo u fal nga Tirana dhe pak ditë më parë iu bashkua në stërvitje. Gjithsesi anglezi vijon me kapricot e tij. Në miqësoren e djeshme që bardheblutë zhvilluan kundër Korabit, sulmuesi nuk ka lejuar Gentian Muçën të godasë penalltinë.…

Tërbuni fitore për kryesimin, Ngo shënon për Tiranën B

Janë luajtur ndeshjet javës së tetë të Kategorisë së Dytë dhe në grupin A kryeson Tërbuni, që fitoi me rezultatin minimal, 1-0 ekipin e Klosit. Vllaznia B nuk e ka falur Spartakun, duke i shënuar katër gola. Partizani B ka fituat me…

Lufta Tirana-Ngo vazhdon, vjen vendimi i ri

Majkëll Ngo është rikthyer të stërvitet në ambientet e kompleksit stërvitor “Skënder Halili”. Por, jo me ekipin e parë. Sulmuesi anglez është stërvitur ditën e djeshme me ekipin B të Tiranës. Përjashtimi i Ngosë nga ekipi i parë erdhi pas…

Ngo drejt përjashtimit, Blazhevski thuajse gati

Majkëll Ngo është një çështje te Tirana. Sulmuesi i bardhebluve javën e shkuar pati një debat me trajnerin Ardian Mema, ndërkohë që klubi e gjobiti me 500 euro. Kjo gjobë edhe është depozituar në Federatën Shqiptare të Futbollit. Sjellja…

Ngo gëzon Ze Marinë, Edon Hasani e shqetëson

Tirana bëri detyrën kundër Ilirisë në ndeshjen e Kupës, por sërish ka probleme dhe tanimë shqetësimi i bardhebluve është mesfushori Edon Hasani. Mesfushori shkodrani luajti vetëm gjysmën e pjesës së parë dhe më pas doli jashtë. Një…

Ze Maria duhet të presë, ja kur kthehet Ngo

Tirana ende nuk e ka mbyllur merkaton. Një sulmues Ze Maria e pret, por e ka shprehur se deri në janar do bënte si do bënte edhe me grupin që ka në dispozicion. Problemi është Majkëll Ngo. Sulmuesi anglez nuk kthehet para tetorit.…

Gjiganti po vjen për Ze Marian, ia nis nga palestra

Tirana kërkon të rikthehet konkurruese. Sezoni në Kategorinë e Parë mund të konsiderohet si “stazh” dhe periudhë që presidenti Refik Halili të reflektojë. Disi ka bërë, pasi tanimë merkaton ia ka besuar Arbi Laçit, drejtori i ri sportic,…