Browsing Tag

Cungu

“Furtunë” te Kukësi, largohet Armando Cungu

Humbja përballë Teutës ishte e dyta radhazi për Kukësin, që tashmë ka shkëputur kontaktin me kryesuesit e Partizanit. Këto rezultatet kanë tronditur jo pak pankinën e trajnerit Armando Cungu. Sipas “RTSH Sport”, tekniku shkodran nuk do të…

Sinqeriteti i Cungut dhe justifikimet boshe të Kukësit

Kur gjërat shkojnë në keq, ankohu, bërtit, akuzo! Kështu funksionon në futbollin shqiptar, por pakkush del si burrat dhe thotë: "Po, ne gabuam, e merituam humbjen". Dje e bëri Armando Cungu dhe meriton komplimente, sepse nuk u mor fare…

Cungu befason, Apolonia duhet të trembet

Kukësi është mundur nga Apolonia në ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë. Në Fier takimi u mbyll me rezultatin 2-1 dhe tani skuadra e drejtuar nga Armando Cungu duhet të përmbysë atë disfatë dhe të sigurojë kalimin në fazën çerekfinale.…

Cungu: Te Kukësi luan kush djersin, ja pse ndryshova skemë

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, ka folur në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, pak minuta pas fitores në transfertë ndaj Flamurtarit me rezultatin 2-1. Trajneri shkodran vlerësoi lojën e skuadrës së tij dhe u shpreh në Kategorinë…

Cungu: Nuk do luaj me dy sulmues, Rexhinaldon e respektoj

Kukësi ka kryer sot stërvitjen e parë në Shqipëri, pasi qëndroi për 2 javë në Antalia. Pas seancës stërvitore, trajneri i Kukësit, Armando Cungu ka folur për mediat, duke prekur tema të ndryshme. Çështja Rexhinaldo ka fokusin kryesor, por…

Cungu: E kërkuam rezultatin, ekipi është rritur ndjeshëm

Kukësi mori një fitore të pastër 2-0 përballë Shaktar Karagandit në miqësoren e fundit që ekipi verilindor kishte planifikuar gjatë fazës përgatitore. Për kuksianet, golat u shënuan nga Shkurtaj dhe Çyrbja, me këtë të fundit që shënoi…

Cungu: Ekipi po rritet, dominuam përballë Rostovit

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu ka folur për faqen zyrtare të klubit pas ndeshjes miqësore kundër Rostov, ku verilindorët arritën të marrin një barazim 1-1. Pas kësaj sfide, Cungu u shpreh: Sfida ndaj Rostov – “Po, nuk ka gjëra të reja…

Nga Musolli, te Rexhinaldo e Luftëtari: Cungu flet hapur

Armando Cungu ka folur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me Luftëtarin. nuk kishte se si tekniku shkodran të mos komentonte dhe largimin e Besar Musollit, i cili mëngjesin ka shkëputur bashkëpunimin me klubin verilindor. Numri…

Lajm i mirë për Cungun, sulmuesi bashkohet me skuadrën

Kukësi është mjaft larg vendit të parë, megjithatë verilindorët besojnë shumë se diferenca prej 10 pikësh me skuadrën e Partizanit mund të rikuperohet. Skuadra ka vijuar prej ditësh stërvitjen në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmëz,…

Kukësi mund të ndryshojë modul, Shkodra i prish planet Cungut

Kukësi do të ndeshet të martën me Tiranën, sfidë kjo e vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Të dyja ekipet kanë nevojë urgjente për pikë, Kukësi për të mos iu larguar më shumë kreut, ndërsa Tirana për të dola nga kriza e…

Cungu: Nuk e kuptoj arrestimin e Grimës

Trajneri i Kukësit Armando Cungu ishte i ftuar në emisionin “Zona Gol” në Supersport. Tekniku shkodran foli mbi arrestimit të Armir Grimës duke shprehur qëndrimin e tij në lidhje me këtë çështje si dhe për faktin skuadra që ai drejton ka…

Cungu: Nuk kam parë asnjë ekip më të fortë se Kukësi!

Trajneri i Kukësit Armando Cungu ka folur në konferencën e zakonshme për shtyp, në prag të ndeshjes me Kastriotin. Tekniku shkodran ka prekur disa çështje në daljen para gazetarëve, duke nisur që nga situata jo e mirë pas dy humbjeve…

Tre “musketierët” e Cungut, asnjë nga “garda e vjetër”

Kukësi nuk është në momentin e tij më të mirë kjo pasi vjen nga dy humbje me Skënderbeun dhe Partizanin, Kuksianët janë në vendin e katërt me 13 pikë, plot 6 pikë nga vendi i parë, që mbahet nga “demat”. Kuksianët janë klubi i vetëm që ke…

Cungu: Nuk kemi frikë, do pësojë dhe Partizani

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, ka folur para gazetarëve në konferencën për shtyp që i paraprin ndeshjes së verilindorëve ndaj Partizanit. Tekniku shkodran  u shpreh optimist për ndeshjen e nesërme dhe se beson se lojtarët e tij do të…

Cungu: Skënderbeu nuk është dobësuar, por jemi Kukësi

Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, ka folur para medieve në prag të transfertës ndaj Skënderbeut. Tekniku i ekipit verilindor tha se kundërshtari ka një skuadër të mbushur me lojtarë cilësorë, por se ai beson se lojtarët e tij janë mëse të…

Shkëmbi e pranon: Gabova unë, 30 minuta të çuara dëm

Trajneri Bledi Shkëmbi ishte dukshëm i zhgënjyer pas humbjes me Kukësin. Në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” tekniku korçar e pranon se ishte përgjegjësia e tij për këtë ndeshje, për shkak të rreshtimit që kishte zgjedhur. “Në…

Dhimbje koke për Cungun, duhet të ndryshojë formacionin

Kukësi do të luajë nesër një ndeshje shumë të rëndësishme me Torpedo Kutais në Gjeorgji, sfidë kjo e vlefshme për turin e tretë kualifikues të Europa Leagues. Ka nisur me shumë probleme kjo aventurë e kuksianëve në Ligën e Europës, pasi tre…