Browsing Tag

Cungu

Dhimbje koke për Cungun, duhet të ndryshojë formacionin

Kukësi do të luajë nesër një ndeshje shumë të rëndësishme me Torpedo Kutais në Gjeorgji, sfidë kjo e vlefshme për turin e tretë kualifikues të Europa Leagues. Ka nisur me shumë probleme kjo aventurë e kuksianëve në Ligën e Europës, pasi tre…

E kryer/ Armando Cungu merr drejtimin e Kukësit

Gaspër Marku Trajneri shkodran rikthehet sërishmi në krye të skuadrës kuksiane. Burime të sigurta pranë të dyja palëve, drejtuesve të klubit kuksian dhe njerëzve pranë Cungut bëjnë të ditur se prezantimi bëhet nesër pasdite, ndërsa sot…

Cungu: Politika nuk mund ta zaptojë futbollin

Trajneri i njohur shkodran flet për gjithçka, nga kampionati te ofertat që i kanë ardhur në janar, por flet edhe për zgjedhjet Trajneri i njohur shkodran, Armando Cungu, është ende pa ekip që prej largimit nga Vllaznia, edhe pse ka pasur…

Cungu-Trepça ‘89, merr fund gjithçka

Pak javë më parë u përfol se Armando Cungu mund të niste një aventurë të re në Kosovë. Çështë e vërteta edhe vetë tekniku shkodran e pranoi se ka oferta, por tashmë duket se gjithçka është e mbyllur. Ka qenë presidenti i Trepçës ’89 ai që…

Cungu: Presion dhe stres, disa futbollistë nuk më ndiqnin

Trajneri shkodran, Armando Cungu, para pak ditësh la drejtimin e Vllaznisë, duke dhënë dorëheqjen si pasojë e rezultateve negative, kombinuar me presionin e madh dhe mosplotësimin e kërkesave në merkato. Pas largimit, Cungu shpërndau vetëm…

Cungu: Ç’të komentoj, e kemi marrë lehtë këtë sezon

Trajneri i Vllaznisë, Armando Cungu, është qartësisht i dëshpëruar nga humbja në Kamzë, e ardhur me një gol fatkeq në fund, por loja e Vllaznisë në 90 minuta ishte mediokre. “Normalisht që nuk është një situatë e mirë, pasi rezultatet e…

Cungu: E pafalshme, nuk dimë të shënojmë dhe falim gola

Trajneri i Vllaznisë, Armando Cungu, është shfaqur mjaft i zhgënjyer pas humbjes kundër Laçit. Një paraqitje jo e keqe, ose më saktë shumë e mirë sipas Cungut, por shënimi i golit dhe gabimet në mbrojtje janë probleme madhore për Vllazninë.…

Cungu: U kërkoj falje tifozëve, Vllaznia kaq mundësi ka

Ka humbje të bukura, ku bën gjithçka deri në frymën e fundit, por ka edhe humbje të shëmtuara, si ajo e Vllaznisë ndaj Teutës dhe kjo e mërzit më shumë trajnerin shkodran Armando Cungu: "Më vjen keq, u kërkoj falje tifozëve, sepse ishin të…

Cungu, pjesërisht i kënaqur me Vllazninë e djeshme

Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes, tekniku i Vllaznisë, Armando Cungu, është shprehur pjesërisht i kënaqur me lojën e skuadrës së tij. “Mund të them se ishte një pjesë e parë përgjithësisht pozitive ku sidomos në 30 minutat e para e kemi…

Cungu: U ndeshëm me një ekip modest!

Ndonëse nuk ka dhënë ndonjë prononcim të mirëfilltë, në opinionet e tij të shkurta pas ndeshjes, megjithëse skuadra që kishte përballë nuk ishte e nivelit të Vllaznisë, tekniku Cungu është shprehur i kënaqur me atë që skuadra paraqiti në…

Klubi i përgjigjet Cungut: Vetëm një pagë e padhënë

Drejtuesit e klubit: “Skuadra ka vetëm një rrogë pa marrë, edhe ajo pritet të kalojë brenda pak ditësh”. Për fazën përgatitore dhe objektivat nuk ka asnjë fjalë Gaspër Marku Prononcimi i trajnerit Armando Cungu dhënë menjëherë pas…

Cungu trondit Vllazninë: Rruga e gabuar, iki brenda pak javësh!

Armando Cungu ka muj të tërë që “i bie murit me kokë”, sepse u ngjir duke i lëshuar mesazhe Vllaznisë se duhen ndryshime të mëdha, në çdo drejtim, për të ndërtuar një skuadër cilësore, në lartësinë e emrit legjendar që mbart klubi shkodran.…

Ultimatumi i Cungut: Ndajeni mendjen për një muaj

Tekniku kuqeblu apel të tijve: Ju pres një muaj për të bërë zgjedhjen tuaj, më pas çdo gjë mbyllet. Skuadrën e dua të plotë në gjatë fazës përgatitore Gaspër Marku Në ndryshim nga herët e tjera, në këtë prag sezoni Vllaznia duket se…

Cungu zyrtarizon: Qëndroj te Vllaznia

Gaspër Marku Nuk ka më dilema për opinionin sportiv shkodran. Armando Cungu do të jetë trajner i Vllaznisë edhe për sezonin e ardhshëm. Konfirmimi vjen nga vetë tekniku kuqeblu, në një prononcim të gjatë të dhënë një ditë pasi kishte…

Kryebashkiakja Ademi konfirmon Cungun

Vllaznia e së ardhmes është në dyshim të plotë. Askush nuk di të thotë si do të jetë skuadra kuqeblu për sezonin e ardhshëm. Të paktën deri dje kështu ka qenë. Dilema e parë e madhe ka të bëjë me trajnerin Cungu, nëse do të jetë ai në krye…