Vavrinka surpriza e parë e “Roland Garros”, në çerekfinale e pret Federer

0

Boksieri zviceran Stanislav Vavrika ka befasuar numrin 6 të botës, grekun Stefanos Tsitsipas duke e eliminuar këtë të fundit pas një dueli që zgjati pothuajse 5 orë. Në përfundim rezultati përfundimtar i seteve ishte 7 – 6, 5 – 7, 6 – 4, 3 – 6, 8 – 6.

Në çerekfinale Vavrinka do të takohet me bashkëkombësin e tij Roxher Federer. Roland Garros i këtij sezoni nuk pasur surpriza të mëdha deri më tani. Dyshja favorite Nadal dhe Xhokoviç duken të pandalshëm dhe gjasat janë që dy “gjigantët” e sportit të tenisit të përballen në një finale mitke, sigurisht, Nadal është më i avantazhuari në “Roland Garros”, trofe të cilin e ka fituar plot 11 herë.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.