Browsing Tag

Roland Garros

Bie Xhokoviç, Thiem triumfon në gjysmëfinalen maratonë

Dy ditë, katër orë dhe 18 minuta janë dashur për të përcaktuar finalistin e dytë të turneut francez të tenisit, “Roland Garros”. Një pritje e gjatë, por e shoqëruar më spektakël. Ndeshja më e luftuar e turneut dhe në fund fiton numri katër…

Katë vite pritje, “Roland Garros” pret rikthimin e Federer

Roxher Federer rikthehet të turneun Grand Slam “Roland Garros” pas katër vitesh mungesë. Tenisti 37-vjeçar vazhdon të sfidojë moshën duke qëndruar në elitën  e sportit të tenist edhe pse sigurisht nuk është më i njëjti. Përballë tij në…

Veshja provokuese e Serena Uillams, në Francë marrin masa

Serena Uilliams çuditi të gjithë botën e tenisit me veshjen që kompania e njohur “Nike” kishte përgatitur për të gjatë turneut francez "Roland Garros". Një kostum tërësisht i zi, që i qëndronte krejtësisht i ngjitur me trupin e legjendës së…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online